استان ها > گیلان

رفع تصرف ۳۷ میلیاردی اراضی ملی در لنگرود

ورگ/گیلان فرمانده انتظامی استان گیلان از رفع تصرف ۲۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی به ارزش ۳۷ میلیارد ریال در شهرستان لنگرود خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستاهای ساحلی شهرستان لنگرود، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی استان افزود: ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند. در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد فردی ۲۵۰۰ مترمربع از اراضی ساحلی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را با سیم‌ خاردار محصور و در آنجا آلاچیق احداث کرده است.

وی بیان کرد: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

سردار ملکی با بیان اینکه کارشناسان ارزش زمین تصرف شده را ۳۷ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، تصریح کرد: در این راستا متهم ۳۹ ساله با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر حفظ بیت‌المال و لزوم مراقبت از اراضی ملی و منابع طبیعی، به عزم راسخ پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با پدیده زمین‌خواری اشاره کرد و از شهروندان خواست برای حفظ و حراست از اراضی و منابع ملی که متعلق به همه و نسل آینده است در صورت مشاهده یا اطلاع از هرگونه موارد مشابه، مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code