استان ها > گیلان

رفع تصرف اراضی ۳۵ میلیاردی در آستانه‌اشرفیه

ورگ/گیلان فرمانده انتظامی گیلان از رفع تصرف سه هزار و ۵۰۰ متر مربع اراضی ملی به ارزش ۳۵ میلیارد ریال در شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستاهای شهرستان آستانه‌اشرفیه، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی استان افزود: ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند و در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد فردی ۳۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی حاشیه رودخانه سپیدرود را به تصرف خود درآورده و به صورت غیر قانونی آن را با سیم‌خاردار محصور کرده است.

سردار ملکی ادامه داد: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد: برابر اعلام کارشناسان، ارزش زمین تصرف شده ۳۵ میلیارد ریال برآورد شده است که در این راستا متهم ۵۶ ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

وی با تاکید بر حفظ بیت‌المال، به عزم راسخ پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با پدیده زمین‌خواری اشاره و از شهروندان خواست برای حفظ و حراست از اراضی و منابع ملی که متعلق به همه و نسل آینده است، در صورت مشاهده یا اطلاع از هرگونه مورد مشابه مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code