استان ها > گیلان

رعایت اصل بی طرفی زمینه ساز مشارکت حداکثری در انتخابات

ورگ/گیلان استاندار گیلان گفت: همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات باید به اصل بی طرفی توجه کنند.

ارسلان زارع عصر امروز در نشست با فرمانداران ضمن قدردانی از تلاش‌های آنان برای آماده سازی مراکز حوزه‌های انتخابیه، اظهار کرد: همواره باید به مولفه‌های سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت در انتخابات توجه شود.

استاندار گیلان افزود: فرمانداران از همه ظرفیت‌های مختلف دستگاه‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، ائمه جمعه، رسانه‌ها و مولفه‌های تاثیرگذار به منظور امید آفرینی، افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت مردمی بهره ببرند.

وی رعایت بی طرفی را اصل مهم در روند برگزاری انتخابات دانست و گفت: رعایت بی طرفی و اجرای مر قانون به افزایش مشارکت در انتخابات نیز کمک می‌کند و همیشه باید به آن توجه کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه اشرافیت به مباحث قانونی یاری‌گر شما در اجرای صحیح انتخابات است، تصریح کرد: انتخابات تجلی مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران و مظهر اراده ملت ایران برای مشارکت در سرنوشت سیاسی خود است.

وی با بیان اینکه داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، می‌توانند از فردا، ۱۰ آذر تا ۱۶ آذر ماه جاری از ساعت هشت تا ۱۸ برای ثبت‌نام به مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها مراجعه کنند، ادامه داد: داوطلبان برای سهولت ثبت‌نام و اجتناب از هرگونه معطلی به هنگام مراجعه، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.

به گزارش ورگ؛ حدود ۲ هزار و ۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان گیلان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده است.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و ۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code