استان ها > کرمانشاه

رشته‌های ورزشی با اولویت کرمانشاه را شناسایی کرده‌ایم

ورگ/کرمانشاه معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش وجوانان استان کرمانشاه گفت: تعدادی رشته ورزشی پرمخاطب و دارای ظرفیت در استان را شناسایی کرده‌ایم تا از این پس بیشتر روی رشد آنها تمرکز کنیم.

جلال عزیزی در گفت و گو با ورگ، با بیان اینکه از چند سال پیش طرحی در کشور تحت عنوان “آمایش سرزمینی در حوزه ورزش” در دستورکار قرار گرفته، عنوان کرد: طبق این طرح قرار است مشخص شود هر استانی در چه رشته‌هایی بیشترین ظرفیت را دارد تا آن رشته‌ها بیشتر مورد توجه و تمرکز قرار گیرند.

وی تصریح کرد: براساس بررسی‌های اولیه این طرح و همچنین طبق تحقیقاتی که در استان انجام داده‌ایم، کُشتی، رشته‌های رزمی، بوکس، ووشو و رشته‌های توپی(والیبال، بسکتبال و هندبال) از جمله رشته‌هایی هستند که در کرمانشاه بیشترین محبوبیت و ظرفیت را برای رشد دارند.

معاون ورزش وجوانان استان تصریح کرد: باوجود اینکه تحقیقات این طرح هنوز بصورت کامل انجام نگرفته، اما باتوجه به ظرفیت‌هایی که استان در این رشته‌ها دارد، در تلاشیم تا در بحث زیرساخت و سرمایه گذاری روی این رشته‌ها برنامه ریزی‌های دقیق‌تری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم در این رشته‌ها قهرمان پروری بیشتری داشته باشیم، به سمت همگانی کردن آنها می‌رویم و روی آنها تمرکز خواهیم کرد.

عزیزی در ادامه اعلام کرد: هرچند در این طرح تعدادی رشته به عنوان رشته‌های اول و دارای اولویت توجه در کرمانشاه معرفی شده‌اند، اما این بدان معنا نیست که از سایر رشته‌ها غفلت کنیم.

وی یادآورشد: قطعا هرکدام از رشته‌های ورزشی دیگر همانند اسکیت، موتورسواری و اتومبیلرانی و… علاقمندانی را در استان دارد، برای همین نمی‌توانیم این رشته‌ها را نادیده بگیرم و برای آنها زیرساختی نداشته باشیم.

  

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code