استان ها > گیلان

رتبه دوم گیلان در شاخص فضای کسب و کار

ورگ/گیلان استاندار گیلان گفت: نرخ مشارکت اقتصادی گیلان امسال به ۴۸.۱ درصد رسیده که از میانگین کشوری هم بالاتر است؛ همچنین گیلان در شاخص فضای کسب و کار رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

ارسلان زارع عصر امروز در جلسه مشترک رفع موانع تولید، شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت و سرمایه گذاری که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: سردار سپهبد سلیمانی خود یکی از قهرمانان ملی است که شهادتش ملت بزرگ ایران را داغدار کرد.

استاندار گیلان افزود: حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، تقویت وحدت و انسجام مردم عزتمند ایران را ثابت کرد. این امر نه تنها از نگاه جامعه شناسی سیاسی، بلکه از نظر همه دولتمردان جهان مورد توجه قرار گرفت که ریشه در مکاتب توحیدی به ویژه دین اسلام دارد.

وی گفت: همه می‌دانیم که دولت مستکبر آمریکا وقتی از توطئه‌های سیاسی و امنیتی نتیجه‌ای نگرفت، تروریسم اقتصادی را در پیش گرفت که برای مصون سازی و مقابله با آن باید عرصه‌های مختلف اقتصادی را به عنوان اولویت قرار دهیم و در این مسیر باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در پیش گیریم.

زارع با اشاره به رتبه اول گیلان در تصویب سرمایه گذاری خارجی، خاطرنشان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی گیلان امسال به ۴۸.۱ درصد رسیده که از میانگین کشوری هم بالاتر است. همچنین گیلان در شاخص فضای کسب و کار رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

استاندار گیلان ادامه داد: گیلان با ظرفیت‌های متعدد اقلیمی، زیرساختی، محیطی و همچنین میز اوراسیا می‌تواند بستر مناسبی برای ارتقای شاخص‌های اقتصادی باشد.

وی با اشاره به اینکه تعدد سرعتکاه‌های استان یکی از دغدغه مردم است که در ملاقات‌های مردمی بیان می‌کنند، گفت: معاون امور عمرانی استانداری پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار دهند و فرمانداران هم در سطح شهرستان‌ها پالایش داشته باشند و در شورای ترافیک بررسی کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *