استان ها > گیلان

راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی زکات فطریه در آستارا

ورگ/گیلان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان آستارا از راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی زکات فطریه در این شهرستان مرزی و بندری خبر داد.

بهرام تسلی نیا لحظاتی پیش در گفت و گو با ورگ، اظهار کرد: در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر، با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه و جهت پیشگیری از سرایت بیماری، این نهاد اقدام به جمع آوری زکات فطریه به دو صورت الکترونیکی و ایجاد پایگاه در نقاط مختلف شهر و روستاها کرده است.

وی با بیان اینکه سیستم پرداخت الکترونیکی برای نخستین بار در این شهرستان راه اندازی شده است، ادامه داد: شماره کارت مجازی فطریه عام (۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۶۳۳۴)، شماره کارت فطریه سهم سادات (۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۴۶۰۱)، شماره کارت کفاره غیرعمد (۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۲۸۷۷) و شماره کارت کفاره عمد (۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۱۱۴۲) برای این منظور در نظر گرفته شده است.

تسلی نیا در ادامه با اشاره به اینکه  این شماره کارت ها محتسب کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان آستارا بوده، تصریح کرد: تمام فطریه جمع آوری شده بین نیازمندان شهرستان هزینه خواهد شد.

وی اضافه کرد: تعداد پایگاه های جمع آوری زکات فطریه در سطح شهر و روستاها ۵۱ پایگاه می باشد که این نهاد با کمک سازمان بهزیستی، مراکز نیکوکاری و هیئت امنای مساجد اقدام به جمع آوری و توزیع این واجب الهی در بین نیازمندان شهرستان خواهد کرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code