استان ها > گیلان

راه اندازی خط لاینر کانتینرهای یخچال دار از بندر آستارا به روسیه

ورگ/گیلان فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: پس از بندر آکتائو در کشور قزاقستان، از امروز خط لاینر کانتینرهای یخچال دار از بندر آستارا به کشور روسیه نیز راه اندازی می شود.

عباس صابر، در آیین راه اندازی خط لاینر کانتینرهای یخچال دار از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به کشور روسیه، اظهار کرد: برنامه های بندر مرزی آستارا، یکی پس از دیگر اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه از امروز و همزمان با هفته حمل و نقل، خط لاینر کانتینرهای یخچال دار از بندر آستارا به کشور روسیه به شکل رسمی راه اندازی می شود، ادامه داد: این خط جدید به شکل منظم و مداوم عملیات حمل و نقل را انجام خواهد داد.

وی افزود: خط جدید سبب می شود تا تجار از خطوط بندری نیز در زمینه صادرات محصولاتی که جابجایی آنها نیازمند به کانتینرهای یخچال دار می باشد، بهره مند شوند.

صابر در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه مشکلاتی در حوزه صادرات زمینی از قبیل ترافیک کامیونی داشتیم، خاطرنشان کرد: این ظرفیت جابجایی دریایی نیز به ظرفیت های جدید حمل و نقل شهرستان اضافه می شود.

فرماندار آستارا به سایر مشکلات بندر آستارا از قبیل لایروبی کانال ورودی اشاره و اضافه کرد: برنامه ریزی های لازم توسط اداره بندر انجام شده و یک لایروب در این جا مستقر شده است و یک لایروب دیگر نیز به مجموعه اضافه می شود تا کانال ورودی را لایروبی کند و پس از آن کشتی هایی با ظرفیت های بالاتر هم بتوانند در این اسکله پهلو گیری کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *