استان ها > گیلان

راه اندازی اکیپ پزشکی ویزیت در منزل در صومعه سرا

ورگ/گیلان فرماندار صومعه سرا گفت: در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا طرح اکیپ پزشکی ویزیت در منزل در این شهرستان راه اندازی شد.

سیدجلال سیدمحمدی امروز در جمع خبرنگاران در فرمانداری صومعه سرا، از راه اندازی طرح اکیپ پزشکی ویزیت در منزل خبر داد و اظهار کرد: دکتر عدالت طلب و دکتر مقدم راد دو نفر از پزشکان زحمتکش شهرستان صومعه سرا هستند که در راستای اجرای این طرح مشارکت دارند و از فردا، هشتم اسفندماه با حضور در منزل بیماران بدحال آنها را ویزیت می کنند.

وی افزود: شهروندان متقاضی حضور پزشک در منزل می توانند جهت هماهنگی و تعیین وقت قبلی با شماره تلفن های ۰۹۱۱۶۱۷۶۹۹۲ و ۰۱۳۴۴۳۲۸۵۷۷ تماس بگیرند.

فرماندار صومعه سرا هدف از اجرای طرح مذکور را کاهش ازدحام بیماران و مخاطرات حضور آنان در مطب های پزشکی دانست و گفت: از همه پزشکان شهرستان صومعه سرا جهت مشارکت در این طرح دعوت به عمل می آید.

سیدمحمدی در ادامه با بیان اینکه بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان با همه امکانات آماده ارائه خدمات به شهروندان است، تصریح کرد: طی چند روز اخیر تعداد ۲۱ بیمار مبتلا به آنفلوانزا در این بیمارستان بستری شده اند.

وی از ترخیص چهار نفر از این بیماران طی صبح امروز خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون جواب آزمایش دو بیمار مشکوک به کرونا نرسیده است.

فرماندار صومعه سرا گفت: از مردم انتظار داریم ضمن رعایت مراقبت های بهداشتی و فردی، هرگونه نگرانی و استرس را از خود دور و از تجمع غیر ضروری در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد پرهیز کنند.

وی پزشکان و پرستاران را در خط اول بحران به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا دانست که ایثارگرانه تلاش می کنند و یادآور شد: از همشهریان صومعه سرایی تقاضا داریم ضمن حفظ سلامتی در صورت بروز علایم بیماری کرونا به بیمارستان این شهرستان مراجعه کنند.

سیدمحمدی همچنین از آغاز طرح ضد عفونی کردن اماکن عمومی در سطح این شهر خبر داد و اضافه کرد: در راستای اجرای مصوبه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا شهرستان صومعه‌سرا، این طرح از عصر امروز از سوی شهرداری در حال اجراست.

وی اظهار کرد: در قالب این طرح مطب های پزشکی، ایستگاه‌های تاکسی، تاکسی‌ها، نانوایی‌ها، دستگاه‌های عابربانک و ورودی و داخل بانک‌ها که محل تجمع و رفت و آمد زیاد مردم است، ضد عفونی می شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code