ورزشی > سایر ورزش‌ها

رئیس فدراسیون تنیس روی میز: باید در دسته یک جهان باقی بمانیم

مهرداد علی‌قارداشی گفت: از سال گذشته به جمع ۲۴ تیم اول جهان در رشته تنیس روی میز صعود کردیم و به هیچ وجه نمی‌خواهیم این جایگاه را از دست بدهیم.

مهرداد علی‌قارداشی در گفتگو با ورگ، اظهار کرد: سال گذشته ما موفق به کسب مدال برنز بازی‌های آسیایی شدیم و در مسابقات تیمی جوانان آسیا نیز جایگاه سوم را به دست آوردیم.

وی با بیان اینکه در رده بزرگسالان جزو ۸ تیم برتر دنیا هستیم، خاطرنشان کرد: رشته تنیس روی میز جزو ۱۰ رشته پرطرفدار دنیا و پر عضوترین فدراسیون جهانی با ۲۶۶ کشور است که ما نیز هم در آسیا و هم در مسابقات جهانی جزو قدرت‌های برتر هستیم و امیدواریم در المپیک ۲۰۲۰ نیز همچون مسابقات آسیایی موفق به کسب مدال شویم.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: سال گذشته ما در ردیف ۲۴ تیم اول جهان به عنوان دسته اول قرار گرفتیم و به هیچ وجه قصد بازگشت به دسته دوم را نداریم و باید جزو ۱۶ تیم برتر تنیس روی میز جهان شویم تا نام و آوازه ورزشکاران ما لرزه بر اندام تیم‌های رقیب بیندازد.

وی از سازماندهی ۲۱ هزار ورزشکار در این رشته خبر داد و بیان کرد: علاوه بر استان‌ها در همه شهرها تنیس روی میز فعال است به طوری که ما در نیروهای مسلح، ناشنوایان، بیماران خاص، دانش‌آموزان و دانشجویان نیز شاهد فعالیت این رشته ورزشی هستیم.

علی‌قارداشی تنیس روی میز را رشته پرطرفدار برای اقشار مختلف و گروه‌های سنی متعدد اعلام کرد و افزود: هر چند توزیع مدال در این رشته به نسبت رشته‌های رزمی و وزنی کمتر است اما در دو سال گذشته جزو فدراسیون‌های موفق و با برنامه‌ای بودیم که توانستیم در این حوزه شایسته عمل کنیم.

وی در مورد همگانی شدن این رشته و عقد تفاهمنامه با مسئولان شهرداری کلانشهرها تصریح کرد: ما در خرید تجهیزات به ویژه میز با توجه به گرانی ارز با مشکل مواجه هستیم و توان تأمین خرید این تجهیزات را نداریم ولی امیدواریم شهرداران کلانشهرها بتوانند ما را در خرید برخی امکانات کمک کنند تا به صورت عمومی و فراگیر توسعه این رشته را شاهد باشیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code