فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه

دیدار نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان با خانواده شهید قلی پور

نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار گیلان با خانواده شهید «حاج محمود قلی پور» دیدار کردند.

به گزارش ورگ،‌ آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با خانواده شهید «حاج محمود قلی‌پور»، زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا را احیای ارزش‌ها دانست و اظهار کرد: تجلیل و تکریم از خانواده‌های شهدا تجلیل و تکریم از ارزش‌هاست.

وی با بیان اینکه فضائل اخلاقی شهدا قابل تسری به آحاد جامعه است، افزود:‌ شهدا برای رضای خدا حرکت کردند و هر کسی که برای رضای خدا گام بردارد، جاویدالاثر خواهد شد.

امام جمعه رشت شهدا را مطیع رهبر زمان خود دانست و گفت:‌ یکی از مشکلات بزرگی که تاریخ اسلام بعد از رسول‌الله(ص) با آن مواجه بود، عدم اطاعت‌پذیری نسبت به جانشین پیامبر و نداشتن رفتار ولایتمدارانه است، اما شهدای ما ولایتمدار بودند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان  اینکه شهدا دلداده دین و ارزش‌های اسلامی بودند، تصریح کرد:‌ انسان‌ها روزی به دنیا می‌آیند و روزی از دنیا می‌روند، اما شهدا درد دین را داشتند و دین خدا را یاری کردند لذا امروز بعد از گذشت 33 سال از شهادت سردار قلی‌پور همچنان یاد و نامش در جامعه وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهدا برای خدمت به مردم فداکاری کردند، متذکر شد:‌ ایثار بزرگترین ویژگی شهداست و شهدا ذوب در اسلام بودند و هر کسی ذوب در اسلام شود خود را فدای اسلام می‌کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان شهدا را الگوهای حیات و نشاط و اقتدار جامعه در همه دوران‌ها دانست و خاطرنشان کرد:‌ کسانی که از ویژگی‌های شهدا برخوردار باشند برای نسل‌ها الگو هستند و نامشان فراموش‌شدنی نخواهد بود.

وی اضافه کرد:‌ امروز قدردان صبر و صلابت و استقامت خانواده‌های شهدا هستیم که در راه دفاع از انقلاب و ارزش‌های اسلامی ماندند و پشتوانه رهبری شدند.

ارسلان زارع، استاندار گیلان نیز، دیدار با خانواده‌های شهدا را مایه مباهات جامعه به ویژه مسئولان دانست و یادآور شد:‌ یکی از مهمترین مولفه‌های اساسی و تاثیرگذار در پیروزی انقلاب و استمرار مقتدرانه نظام مقدس جمهوری اسلامی شهدا هستند.

وی با بیان اینکه آرمان‌های انقلاب متاثر از رشادت‌ها و فداکاری‌ها و جانفشانی‌های شهیدانی همچون سردار قلی‌پور است، عنوان کرد:‌ با وجود چنین جوانانی بود که توانستیم هشت‌سال در مقابل صدام که تحت حمایت استکبار جهانی بود مقاومت کنیم و به یک پیروزی سرافرازانه نائل شویم لذا تداوم این عزت و بزرگی و اقتدار نیز در گرو پایبندی به ارزش‌ها و آرمان‌های شهداست.

استاندار گیلان از شهدا به عنوان اسوه‌های خدمت خالصانه و صادقانه و مردمی یاد کرد و گفت:‌ همگان باید نسبت به تاسی از سیره و اندیشه والای شهدا برای خدمت‌رسانی بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

زارع، تاثیرگذاری شهدا را فراتر از همه زمان‌ها و مکان‌ها دانست و خاطرنشان کرد:‌ متولیات جامعه باید زندگی شهدای شاخص را معرفی کنند تا گامی موثر در مسیر توسعه فرهنگی و اجتماعی و دینی جامعه برداشته شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code