استان ها > کرمان

دولت به جای وام، در ساخت خانه های استیجاری به شرط تملیک سرمایه گذاری کند

ورگ/کرمان یک فعال بازار مسکن ابراز عقیده کرد، تزریق وام ودیعه مسکن به بخش مسکن استیجاری، وضعیت این بخش “بیمار بازار مسکن” را بسیار وخیم و نگران کننده تر خواهد کرد.

“سید علی گلسرخی” در گفت و گو با ورگ، با اشاره به تصمیم جدید دولت در خصوص پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران گفت: معتقدم این یک تصمیم شتاب زده و غیر کارشناسی است ، و باعث آشفته تر شدن بازار مسکن استیجاری در کشور خواهد شد.

وی گفت: اصولا هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی، بدون سرمایه گذاری در بازار مسکن، در هر دو بخش “خرید مسکن” و “مسکن استیجاری”، نمی تواند تاثیر مثبتی بر بازار بگذارد و دولت هم از این امر مستثنی نیست.

این فعال بازار مسکن افزود: ورود بدون سرمایه گذاری به بازار مسکن، نه تنها تاثیر مثبتی بر این بازار نمی گذارد، بلکه موجبات وخیم تر شدن بازار مسکن را فراهم می کند.

گلسرخی خاطرنشان کرد: اصولا مشکل مسکن استیجاری در کشور، با کمبود عرضه و افزایش تقاضا مواجهه است و تا مادامی که تغییری در این معادله مهم و تاثیرگذار حاصل نشود، دردی از مستاجران، دوا نمی شود.

وی با بیان اینکه دولت می توانست به جای تصمیم به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن استیجاری، در ساخت مسکن استیجاری به شرط تملک گام بر می داشت، تاکید کرد: با پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ۱۰ تا ۵۰ میلیونی به مستاجران، مطمئنم به همین میزان با افزایش نرخ ودیعه مسکن استیجاری در کلانشهرها مواجه خواهیم شد.

این کارشناس حوزه مسکن افزود: موجران نه تنها با این میزان ودیعه مسکن، اقناع به کاهش اجاره بهای منازل استیجاری خود نمی شوند، بلکه از “عنوان کاهش ارزش پول ملی” در گفت و گو با مستاجران استفاده خواهند کرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code