استان ها > کردستان

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی الکترونیکی برگزار شود

ورگ/کردستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان پیشنهاد کرد کە دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی برگزار شود.

حسین خوش‌اقبال در همایش معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی منطقه سه کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهارکرد: با توجه به محدودیت تعداد کاندیداها و حوزە‌های انتخابیە و شرایط بیماری کرونا می توان بە عنوان یک تجربە دور دوم انتخابات تمام الکترونیکی برگزار شود.

وی با بیان اینکە با ادامە روند فعلی کرونا و احتمال تعطیلی مراکز دانشگاهی امکان مشارکت پایین وجود دارد، افزود: لازم است تمهیداتی اندیشیدە شود تا انتخابات دور دوم مجلس با شور و نشاط برگزار شود.

ارائە یک دستورالعمل مشخص برای چگونگی برگزاری مراسم های ملی و مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی، حمایت از کارخانجات تولیدی در مناطق مرزی، لزوم حل مشکلات صنفی، کنترل مرزها و رونق دهی به صادرات از دیگر موضوعاتی بود که معاون سیاسی استاندار کردستان در این همایش ارائه کرد.

خوش اقبال در ادامه به خدمات ارزنده نظام و دولت در کشور و خصوصا استان‌های مرزی در تامین زیرساخت ها اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه تنها یکسال از عمر دولت تدبیر وامید باقیمانده است ضرورت دارد که دولت طرح‌های نیمه تمام را در اولویت قرار دهد.

وی در ادامە سخنان خود بە وضعیت استان کردستان و کمک های مردمی و تشکل های غیر دولتی در مبارزه با کرونا نیز اشاره و خاطرنشان کرد: تشکل های غیر دولتی در بیماری کرونا فعالانه عمل کردند و حدود چهار و نیم میلیارد تومان به علوم پزشکی استان کمک کردند و همچنین ۶۰ هزار بسته کمک معیشتی و بهداشتی میان اقشار آسیب پذیر توزیع شده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *