استان ها > گیلان

دفاع مقدس دانشگاهی ارزشمند برای ملت ایران است

ورگ/گیلان فرماندار رشت با بیان اینکه دفاع مقدس دانشگاهی ارزشمند برای ملت ایران است، گفت: باید بتوانیم درس‌های دفاع مقدس را به خوبی به نسل‌های جوان و آیندگان انتقال دهیم.

علی فتح‌اللهی در ویژه برنامه هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه دوران هشت ساله دفاع مقدس را دوران بالندگی، ایثار، درس آموزی و انسانیت است، اظهار کرد: هر لحظه و هر دقیقه از دوران دفاع مقدس شامل درس‌های بزرگی است که اگر نتوانیم درس ایثارگری و از جان گذشتگی‌های رزمندگان را به نسل جدید منتقل کنیم، بزرگترین آسیب شامل خودمان و کشورمان خواهد بود.

فرماندار شهرستان رشت، استفاده از آموزه‌های دوران دفاع مقدس را مختص به مقطع و ایام خاصی ندانست و تصریح کرد: چنانچه این آموزه‌ها به خوبی و با امانتداری تدریس نشود، یقینا در انتقال این مطلب به آینده سازان با مشکل مواجه خواهیم شد و نتایج مطلوب حاصل نخواهد شد.

وی خودباوری را گام نخست دستیابی به توسعه و پیشرفت دانست و خاطرنشان کرد: آموزگارانی که قصد علم آموزی به دیگران را دارند نمی‌توانند بدون توجه به عنصر پرورش، تنها بر اصل آموزش اصرار ورزند زیرا که در صورت وقوع این رخداد، فلسفه وجودی انسانی که قادر است به جایگاهی برتر از فرشتگان برسد، به قهقرا خواهد رفت.

فتح‌اللهی ادامه داد: انسان‌ها باید به گونه‌ای تربیت شوند که زندگی را صحنه کارزار بدانند و برای خدمت به میهن و کشور خویش همواره آماده بوده و افرادی که از نظر علمی به مراتب بالایی دست می‌یابند باید از دانش خود برای اعتلای این مرز و بوم استفاده کنند.

فتح‌اللهی دفاع علمی و سازندگی و همچنین دفاع از پیشرفت و توسعه کشور را وظیفه یکایک افراد جامعه دانست و تصریح کرد: توسعه و انسان دو بال پرواز برای یک کشور هستند، توسعه بدون وجود انسان متصور نیست، همانگونه که  انسان اگر توسعه گرایانه فکر نکند کشور با مشکلات عدیده مواجه خواهد شد.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که از معلمان به عنوان افسران سپاه پیشرفت کشور یاد کردند، گفت: هیچ مانعی نباید باعث جلوگیری از توسعه کشور شود حتی اگر شرایطی بدتر از شرایط کنونی در خصوص انتشار بیماری کرونا حادث شود.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه علیه کشور، افزود: از زمان انقلاب تا کنون هیچگاه کشور عزیز ما به این گونه تحت فشارهای اقتصادی استکبار جهانی قرار نگرفته، اما علیرغم این موضوع هر هفته شاهد افتتاح پروژه‌های عظیم کشوری  هستیم و چرخ توسعه کشور باز نمانده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *