استان ها > گیلان

دشمنان می خواهند نمادهای انقلاب اسلامی را از بین ببرند

ورگ/گیلان رئیس ستاد بازسازی عتبات گیلان با بیان اینکه دشمنان اسلام می خواهند نمادهای انقلاب اسلامی را از بین ببرند، گفت: شهدا نمادهای انقلاب هستند و گنجینه دفاع مقدس را ایجاد کردند لذا دشمنان به هر طریقی و به هر نامی می خواهد فرهنگ ایثار و شهادت نماند.

مجید دوهندو در جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لنگرود، با بیان اینکه دو جبهه حق و باطل در طول تاریخ همواره مقابل یکدیگر قرار دارند، اظهار کرد: جبهه باطل از زمان بعثت پیامبر(ص) با تمام امکانات و تجهیزات در مقابل اسلام ناب ایستادگی کرده و امروز استکبار جهانی و اهانت کنندگان به قرآن و رسول گرامی اسلام(ع) باقی مانده همان جبهه باطل هستند.

وی اوج دشمنی جبهه باطل با جبهه حق و اسلام ناب را در واقعه عاشورا دانست و افزود: دشمنان می خواستند نام امام حسین(ع) باقی نماند، اما جبهه حق پای مکتب عاشورا ایستادند و آن را حفظ کردند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان، با اشاره به تجاوز خوارج زمان به مرقد مطهر اهل بیت(ع) در عراق و سوریه، عنوان کرد: داعشی ها در عراق و سوریه جنایت های فراوانی کردند تا نمادهای اصلی شیعه را از بین ببرند و می خواستند عتبات عالیات نباشد، اما شهدای مدافع حرم با تمام وجود در مقابل جبهه باطل ایستادند تا فرهنگ عاشورا و راه امام حسین(ه) ادامه پیدا کند.

دوهندو، با بیان اینکه دشمنان اسلام می خواهند نمادهای انقلاب اسلامی را از بین ببرند، گفت: شهدا نمادهای انقلاب هستند و گنجینه دفاع مقدس را ایجاد کردند لذا دشمنان به هر طریقی و به هر نامی می خواهد فرهنگ ایثار و شهادت نماند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان به ماموریت های این ستاد اشاره کرد و متذکر شد: احداث صحن حضرت زینب(س) در کربلای معلی و ترمیم گنبد بارگاه ملکوتی اباعبدالله الحسین(ع) و ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف سه پروژه مهم ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوده که با نقش آفرینی گیلانی ها در حال اجراست.

وی با اشاره به راه های مشارکت در این حرکت معنوی، از اجرای سه طرح مشارکتی جهت بازسازی عتبات عالیات خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح «هر گیلانی؛ پنج هزار تومان» اجرا می شود و مردم به صورت سالانه مبلغ ۵۰۰۰ تومان به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات واریز می کنند.

دوهندو، از اهدای سند افتخار به مردم خیر در بازسازی عتبات عالیات خبر داد و عنوان کرد: افرادی که زمین، خانه، ملک و پول به ارزش بالغ بر ۱۵۰ هزار تومان جهت بازسازی عتبات هدیه کرده اند، سند افتخار دریافت می کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان، با بیان اینکه وام یک تا پنج میلیونی مشارکت در بازسازی عتبات عالیات در قالب طرح «بنای نور» به مردم اعطا می شود، اظهار کرد: این طرح با همکاری یکی از بانک ها اجرا شده و تاکنون مورد استقبال مردم قرار گرفته است. دریافت وام بدون نیاز به ضامن بوده و تنها مبلغ ۱۷ هزار تومان به صورت ماهانه جهت بازپرداخت وام از خیرین دریافت می شود.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت بسیج، سپاه، ائمه جمعه و جماعات، نیروی انتظامی، مداحان، بانوان و… جهت شبکه سازی ستاد بازسازی عتبات در محلات، گفت: باید ظرفیت خیرین را نیز به سمت بازسازی عتبات عالیات هدایت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نقوی، امام جمعه لنگرود نیز، با اشاره به تاکید آموزه های دینی مکتب شیعه بر تعظیم شعائر و اقامه مجالس عزا و زیارت عتبات عالیات، اظهار کرد: مکتب شیعه یک مکتب پویاست و بسیاری از علمای دینی اشک و دعا را رمز پویایی مکتب شیعه می دانند.

وی با بیان اینکه نهضت امام حسین(ع) برای همه تاریخ و اعصار حرف دارد، گفت: محبت نسبت به سیدالشهداء(ع) در برگزاری مجالس عزاداری و پیاده روی اربعین نشان دهنده یک رابطه قلبی و عاطفی است و انسان از رابطه قلبی و عاطفی به یک رابطه رفتاری و اخلاقی می رسد.

امام جمعه لنگرود، محرم و عاشورا را حافظ مکتب امام حسین(ع) دانست و اضافه کرد: دشمنان اثرگذاری مکتب امام حسین(ع) را می دانند و لذا این مکتب و فرهنگ را مورد هجمه قرار می دهند که در این راستا ستاد بازسازی عتبات عالیات نقش مهمی بر عهده دارد و ماموریت این ستاد فقط اجرایی نیست.

حجت الاسلام نقوی، مشارکت شیعیان ۱۲ امامی در احداث ضریح مرقد مطهر سیدالشهداء(ع) را یک افتخار دانست و بیان کرد: این حرکت بزرگ و معنوی مردم ایران و گیلانی ها در تاریخ ثبت می شود.

سیروس شفقی، فرماندار شهرستان لنگرود نیز در این جلسه، با اشاره به شیوع بیماری کرونا و احتمال لغو مراسم پیاده روی اربعین، یادآور شد: سخت ترین تصور از ایام کرونا برگزار نشدن همایش جهانی اربعین است که مردم غیور و ولایی ایران خالق آن هستند.

وی با بیان اینکه گیلانی ها و مردم لنگرود در جریان کمک های مومنانه حرکت خوبی را انجام دادند، گفت: نباید اجازه دهیم فضای اربعین در جامعه کمرنگ شود و می توانیم از برنامه های جایگزین برای گرامیداشت این ایام استفاده کنیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code