استان ها > گیلان

دست پنهان واردکنندگان کالای تولید شده در داخل کوتاه شود

ورگ/گیلان امام جمعه رشت، راه‌اندازی مجدد یکی از کارخانجات نیمه تعطیل استان گیلان را مایه خوشحالی جوانانی که در این عرصه مشغول کار هستند دانست و تصریح کرد: باید دستان پنهان واردکنندگان کالایی که در داخل تولید می‌شود را کوتاه کنیم.

آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به فرارسیدن ایام نام‌نویسی کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: هیئت‌های اجرایی و نظارتی دقت عمل لازم را در احراز صلاحیت‌ها داشته باشند؛ البته همواره آبرو و حیثیت افراد را اولویت قرار دهند.

وی حضور گسترده مردم در انتخابات را یکی از ارکان اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود: حضور همه اقشار و اصناف مردم در انتخابات امری ضروری است، اما نباید به بهانه جذب حداکثری اجازه ورود هر کسی را به عرصه انتخابات بدهیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه افراد احراز صلاحیت شده باید در تراز انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری باشند، خاطرنشان کرد:‌ وظیفه هیئت‌های اجرایی احراز صلاحیت کاندیداهاست و نباید این وظیفه خطیر و مهم را تنها به شورای نگهبان واگذار کنند و افکار عمومی را نسبت به پذیرش یا رد افراد به سمت شورای نگهبان معطوف سازند.

امام جمعه رشت از هیئت‌های نظارت نیز خواست در ادامه وظایف هیئت‌های اجرایی عمل کنند و یادآور شد:‌ همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، کسانی که توانایی مدیریت ندارند نباید در مجلس حضور پیدا کنند.

وی ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر و یاد و خاطره شهدای دانشجویی که به دست رژیم طاغوت به شهادت رسیدند، افزود:‌ دانشجویان به عنوان قشر نخبه و اثرگذار جامعه هستند و لذا دشمنان قسم‌خورده انقلاب و نظام می‌خواهند بصیرت و آگاهی سیاسی را از دانشجویان بگیرند.

نماینده ولی فقیه در گیلان جنگ امروز را جنگ شناختی دانست که سخت‌تر و پیچیده‌تر از جنگ نظامی و بالستیک است و عنوان کرد:‌ دشمن با استفاده از فضای مجازی آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و انقلابی را هدف قرار داده و به دنبال تخریب ارزش‌ها و باورهای ملی و مذهبی از طریق جایگزین کردن فرهنگ غرب در بین مردم به ویژه قشر جوانان و نخبگان است.

وی با بیان اینکه اعتماد به اروپا همانند اعتماد به آمریکا نتیجه‌ای جز ناامیدی ندارد، گفت:‌ اروپاییان خودشان انواع و اقسام سلاح‌های کشتار جمعی دارند، اما موشک‌های دفاعی ایران را عامل ناامنی منطقه می‌دانند و از این طریق ما را تهدید می‌کنند تا مجددا مذاکره کنیم لذا فریب اروپا را نخواهیم خورد.

وی با اشاره به توجه اسلام به تربیت فرزندان، عنوان کرد: تشویق و تنبیه از جمله مولفه‌های تربیتی است، اما آموزه‌های اسلامی تشویق را مقدم بر تنبیه می‌داند و تنبیه نیز دارای شرایط ویژه است. در واقع تنبیه باید جنبه آگاهی‌بخشی به فرزندان داشته باشد و لزوما با ضرب و شتم همراه نیست.

آیت‌الله فلاحتی تنبیه بدنی فرزندان را دور از عقل و خرد دانست و گفت: هدف از تنبیه باید آگاهی دادن نسبت به کار خطا و جلوگیری از تکرار مجدد آن کار باشد؛ در غیر این صورت تنبیه اثر معکوس خواهد داشت و نتیجه تربیتی ندارد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code