استان ها > ایلام

در اهدای دانایی و زندگی سهیم شوید

ورگ/ایلام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام از راه‌اندازی پویش اهدای کتاب و اهدای خون در بستر فضای مجازی و پایگاههای کتابخانه های عمومی، با شعار «اهدای کتاب، اهدای دانایی»، «اهدای خون اهدای زندگی»، خبر داد.

«سمیه حیدری» اظهار کرد: این پویش به مناسبت دهه کرامت و با هدف تأمین کتاب های مورد نیاز برای کتابخانه های روستایی در مناطق محروم و همچنین تأمین خون مورد نیاز برای بیماران و نیازمندان در فضای مجازی و کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه جمع آوری کتاب های اهدایی و محل ثبت نام برای اهدای خون انجام می شود.

وی افزود: ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت منابع کتابخانه‌های روستایی، ایجاد حس همدلی و ترویج فرهنگ اهدای کتاب و کتابخوانی و اشاعه سنت حسنه اهدای خون از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام تصریح کرد: نیاز به خون و کتاب همیشه وجود دارد و همانطور که مصرف خون در هر زمان و شرایطی برای نیازمندان ضروری است، تهیه کتاب و منابع اطلاعاتی برای علاقه مندان به کتابخوانی ضروری است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام: با توجه به کاهش اهدای خون در سطح استان به علت شیوع ویروس کرونا مردم کمتر برای اهدای خون مراجعه می‌کنند و این موضوع باعث کاهش ذخیره خونی در استان شده است و همچنین تأمین کتاب مورد نیاز کتابخانه های روستایی می تواند نقش بسزایی در غنی نمودن اوقت فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان ساکن در این روستاها و مناطق کم برخوردار داشته باشد.

سمیه حیدری با دعوت از عموم مردم فرهیخته استان ایلام برای پیوستن به پویش «اهدای کتاب، اهدای دانایی»، «اهدای خون، اهدای زندگی» اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح که تا پایان سال ادامه خواهد داشت بخش اعظمی از کتاب های مورد نیاز کتابخانه های عمومی روستایی و ذخائر خونی سازمان انتقال خون توسط مردم و مسئولان ایلامی مرتفع شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code