استان ها > بوشهر

درخشش «بوشهر» در جشنواره بین المللی راپمی

ورگ/بوشهر خبرنگاران بوشهری مقام اول و دوم جشنواره بین المللی راپمی (خلیج فارس و دریای عمان) را کسب کردند.

از میان ۷۱ اثر ارسالی خبرنگاران به این جشنواره برگزیدگان در قالب نفرات اول و دوم و سوم معرفی و جوایز خود را دریافت کردند.

به گزارش ورگ، سعید رضایی (مدیر خبرگزاری مهر بوشهر) و زهره عرب (سردبیر خبرگزاری ورگ بوشهر) مقام اول و دوم جشنواره راپمی را کسب کردند.
 
همچنین «فاطمه رستمیان»، مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان بوشهر نیز در خلال این جشنواره به عنوان روابط عمومی برتر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

معیار انتخاب آثار برتر این جشنواره نگارش حرفه‌ای، مستندسازی مکتوب، رعایت قواعد صحیح نگارشی، جذابیت موضوع و نگاه علمی به محوریت جشنواره بوده است. 

در مراسم اختتامیه این جشنواره که همراه با کارگاه تخصصی محیط زیست دریایی و نقش اصحاب رسانه در تنویر افکار عمومی بود، دکتر محمدی، هماهنگ‌کننده سازمان منطقه‌ای راپمی؛ دکتر لاهیجان‌زاده، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست؛ دکتر بلوکی، رئیس گروه اکولوژی دریا معاونت محیط زیست دریایی؛ دکتر نمک‌دوست، رئیس مرکز تحقیقات مؤسسه همشهری؛ دکتر الماسی، مدیرکل دفتر بررسی و مقابله با آلودگی‌های دریایی؛ دکتر میرشکار، مدیرکل دفتر زیست‌بوم و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست و دکتر هاشمی، مدیرعامل ایرنا به ایراد سخنرانی پرداختند.

منطقه دریایی راپمی (خلیج فارس و دریای عمان) از مهمترین مناطق استراتژیک جهان به شمار می‌آید و حفاظت از این اکوسیستم دریایی حساس در برابر آلودگی‌های ناشی از منابع واقع در خشکی و دریا به ویژه فعالیت‌های نفتی و توسعه برنامه‌های اکتشاف و استخراج نفت و تردد نفتکش‌ها، از اهمیت زیادی برای کشورهای منطقه و جهان برخوردار است.

با تشکیل اجلاس حقوقی کشورهای منطقه (نایروبی- نوامبر ۱۹۷۶)، اجلاس کارشناسان سازمان‌های تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد (کویت- دسامبر ۱۹۷۶)، اجلاس فنی-حقوقی کشورهای منطقه و سازمان‌های تخصصی ملل متحد (بحرین-ژانویه ۱۹۷۷) منجر به برگزاری کنفرانس نمایندگان تام الاختیار کشورهای منطقه شد. با توافق همه کشورهای عضو و به منظور اجرای مفاد کنوانسیون یاد شده سازمان منطقه‌ای حفاظت از محیط زیست دریایی (راپمی) تأسیس شد که محل آن در کویت است.

 

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code