استان ها > کرمان

دادستان کرمان: اجازه تعرض به جنگل ها و منابع طبیعی و محیط زیست را نخواهیم داد

ورگ/کرمان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از تشکیل پرونده قضایی پیرامون قطع درختان محدوده جنگل قائم در کرمان خبر داد.

“دادخدا سالاری” در تشریح جزییات این خبر عنوان کرد: در پی انتشار تصویری از قطع درختان در محدوده جنگل قائم توسط یکی از مجموعه های عمومی در فضای مجازی و مطالبات مردمی، موضوع بطور ویژه در دستور کار این دادسرا  قرار گرفت.

وی بیان کرد در راستای حفاظت و صیانت از حقوق عامه و پاسخ به دغدغه های به حق مردمی و افکار عمومی جامعه به منظور بررسی صحت و سقم موضوع  مطروحه و در صورت صحت چرایی و شناسایی عاملین امر، پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب کرمان تشکیل و دستورات قضایی جهت توقف کار و خودداری از قطع درختان صادر گردید.

این مقام ارشد قضایی در استان کرمان افزود: جنگل قائم بعنوان یکی از جنگل های دست کاشت ایران به شمار و حفظ و حراست از آن به عنوان عامل تهویه هوای شهر کرمان و کاهش آلودگی های هوایی و بهبود محیط زیست الزامی بوده و ضرورت دارد که متولیان امر حفاظت از آن،  بیش از سایرین در حفظ و حراست این میراث کوشا باشند.

دادستان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: من باب حقوق مردم و دفاع از آن به عنوان مدعی العموم اجازه تعرض به جنگل ها و منابع طبیعی و محیط زیست را نخواهیم داد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code