استان ها > مرکزی

خون حاج قاسم آمریکا را از منطقه بیرون خواهد کرد/انقلاب تقاص خون او را خواهد گرفت

ورگ/مرکزی مدیر مرکز مطالعات بین المللی تمدن بیروت با بیان اینکه انقلاب تقاص خون حاج قاسم را خواهند گرفت، گفت: حاج قاسم بساط امریکا را در منطقه بهم زد.

حجت الاسلام علی محرابی شامگاه سه شنبه در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت در مصلی بیت المقدس اراک که با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، استاندار و اقشار مختلف مردم برگزار شد، با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی در یمن، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و … نهضت و جنبش های بزرگ دشمن شکنی را شکل داد و تقویت کرد، افزود: همان حاج قاسم امروز دنیا را بهم ریخته است و همان شهید زنده ای است که جمهوری اسلامی را با وجود همه مشکلات منسجم کرد.

وی با اشاره به حوادث عراق و لبنان گفت: امریکا در عراق در آستانه میوه چینی بود ولی سه بار با تلاش حاج قاسم نقشه های او بهم خورد و اوضاع عراق به مرحله ثبات رسید، اما دشمن صحنه آرایی و طراحی جدیدی به راه انداخت، امریکا خوشحال و رسانه های امریکایی مشغول تبلیغات بودند و حتی برخی از جریان های سیاسی عراق در پی برنامه ریزی بودند تا حرکت های مستشاری ایران را در این کشور محدود کنند.

محرابی هزینه های امریکا در عراق از سال ۲۰۰۳ تاکنون را بالغ بر ۶ هزار میلیارد دلار برشمرد و بیان کرد: این هزینه ها بدهی سنگینی را به اقتصاد امریکا تحمیل کرده است، اما علیرغم این هزینه ها، جناح های سیاسی عراق که روزی در تنش با هم بودند، امروز بیانیه های منسجم برای خروج امریکا از عراق صادر می کنند و حتی در پارلمان این کشور مانند مجلس شورای اسلامی ایران شعار مرگ بر امریکا سر می دهند و همه این رخدادها به برکت خون حاج قاسم و گواهی بر زنده بودن شهداست.

وی تصریح کرد: حاج قاسم اتفاقی بزرگ را رقم زد و این روزها تمام شبکه های دنیا از اول صبح تا پایان شب موضوعات مرتبط با حاج قاسم، ایران و دعوای ایران و امریکا را بررسی می کنند. حتی شخصیت های مشهور آمریکا نسبت به این واقعه واکنش نشان داده اند، برای مثال بازیگر هالیوود روز گذشته ویدیویی از تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی در فضای مجازی منتشر کرد که تا شب گذشته ۸ میلیون بازدید داشت. در واقع آرام آرام آدم ها به دنبال شناخت حاج قاسم و ایران هستند.

معاون فرهنگی سابق سازمان بسیج مستضعفان با طرح این سوال که چرا حاج قاسم توسط امریکا ترور شد؟ اظهار کرد: به جرات بیان می کنم که در طول ۷۰ سال گذشته کسی به اندازه حاج قاسم پروژه های امریکا را زمین نزده است و تمامی این موفقیت ها به برکت انقلاب اسلامی و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری رخ داده است. حاج قاسم یکی از سربازان انقلاب بود که بساط امریکا را در منطقه بهم زد و داعشی که به قول هیلاری کلینتون توسط امریکا برای کنترل خاورمیانه ایجاد شد با مدیریت سخت حاج قاسم از بین رفت.

وی با بیان اینکه در دوره ای حتی نمی شد وارد زینبیه شد و پرچم حرم را تعویض کرد و دمشق کاملا در محاصره بود، گفت: حاج قاسم با عملیاتی زیرکانه این شرایط را تحت کنترل درآورد. حتی افرادی به بشار اسد گفتند که دمشق را ترک کند، اما حاج قاسم آمد و اوضاع را مدیریت کرد و  امروز ۹۰ درصد دمشق آزاد است و به راحتی تردد در آن جریان دارد.

وی با اشاره به اینکه امریکا در عراق بسیار هزینه کرد، دانشگاه احداث کرد، زیرساخت های شرکت های امریکایی و اسراییلی استقرار یافت و همه چیز آماده شکل گیری کشور صهیونیستی جدید بود، گفت: اما حاج قاسم با شجاعت کار بزرگ و ویژه ای را رقم زد و تلاش های او باعث شد که آمریکا نتواند نقش های خود در عراق و لبنان را عملیاتی کند و به همین دلیل آمریکا از سردار سلیمانی کینه به دل گرفت.

مدیر مرکز مطالعات بین المللی تمدن بیروت با تاکید بر اینکه امروز جبهه مقاومت از ایران تا دریای مدیترانه گسترانیده شده، مستقل شده و قدرت گرفته و امریکا را خاک کرده است، گفت: روزگاری صهیونیسم خود را قوی ترین نیروی خاورمیانه می دانست، اما امروز نتانیاهو به وزرای خود دستور می دهد که درخصوص ترور حاج قاسم حرفی نزنند و اعلام کرد که نقشی در این ترور نداشته است چراکه می داند اگر ایران تصمیمی بگیرد تلاویو را بزند انقلابی در اسرائیل شکل می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه امریکا به واسطه ضربه های بزرگ حاج قاسم تصمیم گرفت بزرگترین دشمن میدانی و عملیاتی خود را حذف کند، اما اشتباه کرد، افزود: برآورد امریکا این بود که با ترور حاج قاسم جبهه مقاومت از هم می پاشد، اما امروز آنها باید عراق را ترک کنند، روز گذشته فرماندهی امریکا نامه زده که عراق را ترک خواهیم کرد، اما با عصبانیت ترامپ امروز ستاد مرکزی فرماندهی امریکا بیانیه داد که این نامه داخلی بوده است، اما عصر دیروز علیرغم نظر ترامپ فرماندهان امریکایی دفاتر خود را ترک کردند و حتی سفیر این کشور در افعانستان از ترس کشته شدن استعفا داد.

مدیر مرکز مطالعات بین المللی تمدن بیروت تصریح کرد: فرزندانی که به دست حاج قاسم تربیت شده اند حالا حالاها یقه امریکا را خواهند گرفت و مطمئنا خون حاج قاسم امریکا را به زودی از منطقه بیرون خواهد کرد.

وی بیان کرد: این روزها همه از قدرت فرماندهی حاج قاسم صحبت می کنند، اما با وجود آنکه او در مباحث نظامی متبحر بود به همان اندازه مردی فرهنگی بود، نیروهای تربیت شده توسط حاج قاسم نیروهای فرهنگی هستند، این شهید به تمام مباحث اشراف داشت، مطالعه می کرد و حوصله به خرج می داد و همواره تاکید داشت که مسائل با اخلاق و حوصله حل خواهد شد.

محرابی با ییان اینکه حاج قاسم با روحانی با زبان روحانیت، با فرمانده با زبان فرماندهی و با سرباز با زبان سربازی برخورد داشت، گفت: حاج قاسم همواره در سنگرها حضور داشت، به صحنه و میدان می رفت و حتی پس از آزادی حلب با وجود تک تیراندازها خیابان را پیاده طی کرد.

وی با اشاره به ویژگی شاخص حاج قاسم که باعث شده است امروز جوانانی از مالی و فرانسه که حتی دین و اعتقادات آنها با دین و اعتقادات ما متفاوت است تصویری از حاج قاسم را استوری کنند یا افرادی لامذهب و بی دین که حتی نماز هم نمی خوانند در غم حاج قاسم زار زار گریه می کنند، گفت: حاج قاسم همواره در کارهای خود اخلاص داشت و شاید در آینده متوجه بسیاری از کارهای او شویم، اما ویژگی دوم این شخصیت بزرگ ولایت پذیری وی بود. حاج قاسم در موضوع سوریه آبروی خود را وسط گذاشت و با وجود آنکه همه گفته بودند که بشار اسد سقوط می کند اما به دلیل اینکه حضرت آقا دستور داده بودند حاج قاسم ایستاد، فداکاری و شجاعت کرد و این باعث شد که امروز هیچ جنگی در سوریه نباشد یکی از دلایل موفقیت در منطقه این بود که حاج قاسم حتی کلمه ای از فرمایشات مقام معظم رهبری را زمین نگذاشت.

مدیر مرکز مطالعات بین المللی تمدن بیروت شجاعت را سومین ویژگی بازر شهید سلیمانی دانست و گفت: اگر هر فردی این ویژگی ها را داشته باشند قطعا موفق خواهد بود. مادران بسیاری باید فرزند بیاورند تا قاسم سلیمانی تربیت شود و شاید مانند حاج قاسم کم پیدا شود.

وی با اشاره به اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری بر پیکر شهدای مقاومت تصریح کرد: پس از رحلت امام خمینی(ره) تا روز گذشته، رهبر معظم انقلاب منقلب ترین نماز را اقامه کردند که همه را به گریه انداخت و اگر می خواهیم قاسم سلیمانی باشیم باید پای رهبری، انقلاب و ارزش ها ایستاد.

محرابی تاکید کرد: انقلاب تقاص خون حاج قاسم را خواهد گرفت، حضرت آقا از خون این شهید نمی گذرد فقط باید تدبیر آقا را مدنظر داشت و شرایط را فراهم کرد و براساس آن برای جهاد همه جانبه اقدام کرد و مهیا شد. طلایه دار گام دوم انقلاب اسلامی حاج قاسم بود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code