استان ها > خوزستان

خروج بیش از 119 هزار زائر از مرزهای خوزستان

فرمانده انتظامی خوزستان از خروج بیش 119 هزار زائر اربعین حسینی در پنج روز نخست ماه صفر از مرزهای استان خبر داد.

به گزارش ورگ، سردار حیدر عباس‌زاده اظهار کرد: خروج زائران به عتبات عالیات برای گردهمایی اربعین حسینی در پنج روز نخست ماه صفر از مرزهای شلمچه و چذابه 119 هزار و 136 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 600 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: تعداد ورود زائران به کشور در این مدت زمان 28 هزار و 556 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 458 درصد افزایش داشته است. در مجموع تردد افراد (ورود و خروج) 147 هزار و 692 هزار نفربوده که در مقایسه با سال قبل 566 درصد افزایش داشته است.

عباس‌زاده عنوان کرد: با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته، نیروهای کافی تامین و لایه‌های کنترل جمعیت طراحی شده است. همچنین برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده تا زائران بدون هیچ گونه مشکلی ضمن پذیرایی در مواکب، راهی عتبات عالیات شوند.

فرمانده انتظامی خوزستان بیان کرد: توصیه و تاکید پلیس به زائرانی که با خودروی شخصی به مرزها مراجعه می‌کنند این است که ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، خودروهای خود را در مکان‌های معین شده پارک کنند.

عباس‌زاده با اشاره اینکه خادم زائر حسینی بودن یک افتخار است و نیروی انتظامی به این خادم بودن افتخار می‌کند، تصریح کرد: پیام اربعین حسینی فضیلت و رحمت خداوند برای بشریت و مسلمانان است و هر چه با عظمت‌تر برگزار شود، موجب پیوند ملت‌ها و دل‌ها خواهد شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *