استان ها > یزد

حمل و جانمایی گودهای جدید زباله یزد ساماندهی می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با بیان این ‌که مدیریت استان آماده حمایت همه جانبه از ساماندهی مدیریت پسماندهای شهری است، گفت: ساماندهی فرآیند حمل و جانمایی گودهای جدید زباله یکی از ضرورت‌های اجرایی در حوزه مدیریت پسماند شهری یزد است.

به گزارش ورگ- منطقه یزد، «محسن صادقیان» در جلسه کارگروه پسماند استان یزد با بیان این‌که دو موضوع ساماندهی پسماندهای صنعتی و ویژه و ساماندهی نخاله‌های ساختمانی از جمله اقدامات در دستور کار معاونت عمرانی استانداری است، اظهار کرد: ساماندهی پسماندهای شهری مستلزم همکاری و همراهی تمام دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مرتبط با این موضوع است.

وی ساماندهی حمل و جانمایی گودهای جدید زباله را از جمله ضرورت‌های اجرایی در این حوزه دانست و افزود: توجه به حوزه ساماندهی پسماندهای ساختمانی نقش مهمی در افزایش کیفیت زندگی و ارتقا خدمات اجتماعی و فرهنگی ایفا می‌کند.

معاون استاندار با بیان این که تفکیکی از مبدأ زباله‌ها مهمترین راهکار برای مدیریت پسماند شهری است، گفت: استانداری آماده هرگونه همکاری و حمایت از شهرداری در خصوص مدیریت پسماندهای شهری است.

صادقیان برگزاری جلسات هماهنگی با پلیس راهور و دیگر دستگاه‌های اجرایی را نیز در این رابطه ضروری دانست و بیان کرد: پشتوانه سازمان مدیریت پسماند و کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای یزد، قانون تدوین شده در این خصوص است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: استانداری در بحث تخلفات ساختمانی سه گام برون سپاری کنترل تخلفات ساختمانی، صدور پروانه ساختمانی برای زمین‌های مشاع و  عدم ورود پرونده‌های بررسی شده در کمیسیون ماده 100 ساخت و سازهای غیرمجاز شهری را در دستور کار قرار داده است.

صادقیان با بیان این‌ که تمام افراد و نهادها باید برای هر فعالیتی در سطح شهر مجوز لازم را اخذ کنند، در پایان گفت: هرگونه گود و خاکبرداری بدون اخذ مجوز از شهرداری و دستگاه‌های مرتبط غیرقانونی است و دستگاه قضایی و انتظامی باید همکاری لازم در این خصوص را در دستور کار خود قرار دهد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code