استان ها > گیلان

حقوق کارگران مانند کارمندان بدون تاخیر پرداخت شود

امام جمعه رشت با تاکید بر لزوم جلوگیری مسئولان از تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران، گفت: نمایندگان مجلس و وزرای دولت تلاش کنند تا کارگران به عنوان قشر ضعیف جامعه آسیب نبینند و حقوق کارگران مانند حقوق کارمندان بدون تاخیر و به‌موقع پرداخت شود.


به گزارش ورگ، آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه رشت، پیش‌بینی مقام معظم رهبری درباره بدعهدی‌های غرب را یادآور شد و اظهار کرد: رهبر انقلاب همواره بر لزوم عدم اعتماد به استکبار جهانی را تاکید دارند و لذا دشمنان تلاش می‌کنند از طریق عکس گرفتن با رئیس جمهور ما را پای میز مذاکره بکشانند.

وی با بیان اینکه پشت خنده‌های دشمنان شمشیر زهرآلود وجود دارد، تصریح کرد: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران به دنبال مقاومت ملت ایران به وجود آمده است و مردم هیچگونه اعتمادی به غرب و مذاکرات ندارند، اما همچنان عده‌ای ذلیل چشم به غرب دوخته‌اند و از مذاکره با آمریکا و اروپا دم می‌زنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم اهتمام قوای سه‌گانه برای مبارزه با فساد، افزود: فساد یک مار هفت سر است و قوه قضاییه به تنهایی نمی‌تواند این مار هفت سر را نابود کند. مفاسد داخل استان گیلان نیز بدانند به زودی با آنان برخورد قاطع خواهد شد.

امام جمعه رشت با اشاره استیصال عربستان در مقابل مقاومت یمن، عنوان کرد: در طی پنج سال گذشته 11 میلیون کودک یمنی را به خاک و خون کشیده است و بمب‌های خوشه‌ای بر سر مردم مظلوم یمن ریخته است، اما امروز با گودالی که برای خود کنده ناچار است دست گدایی به سوی سایر کشورها دراز کند.

وی کشتار مردم یمن را جنایت بی‌سابقه آل‌سعود دانست و متذکر شد: طبق گزارشات سازمان جهانی یونیسف در هر 10 دقیقه یک کودک یمنی به واسطه بمب، سوء تغذیه و کمبود دارو می‌میرد و این فاجعه انسانی در تاریخ به نام عربستان زبون ثبت خواهد شد.

آیت‌الله فلاحتی سکوت سازمان‌های بین‌المللی در برابر جنایات عربستان را نشان‌دهنده یک ائتلاف جهانی علیه مسلمانان منطقه خاورمیانه دانست و اضافه کرد: امپراتوری رسانه‌ای غرب به موضوع هدف قرار گرفتن آرامکو توسط پهپادهای یمنی پرداختند تا عربستان را نجات دهند، اما همین رسانه‌ها از کشتار مظلومانه مردم یمن حتی یک تیتر هم کار نکردند.

وی با تاکید بر لزوم جلوگیری مسئولان از تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران، گفت: نمایندگان مجلس و وزرای دولت تلاش کنند تا کارگران به عنوان قشر ضعیف جامعه آسیب نبینند و حقوق کارگران مانند حقوق کارمندان بدون تاخیر و به‌موقع پرداخت شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان کاهش قیمت برنج به واسطه واردات بی‌رویه را موجب ناامیدی کشاورزان دانست و افزود: تولید برنج هزینه‌های زیادی برای کشاورز دارد و واردات برنج کشاورز را متضرر می‌کند.

وی با بیان اینکه خداوند قرآن کریم را برای هدایت انسان‌ها به سوی سعادت دنیوی و اخروی فرستاده است،‌ اظهار کرد: قرآن کتاب موعظه است و انسان را هم از نظر گفتاری و هم از نظر رفتاری موعظه می کند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *