سیاسی > مجلس

حقوق و مطالبات معلمین حق‌التدریس پرداخت شود

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی، خواستار پرداخت حقوق و مطالبات معلمین حق التدریس شد.

به گزارش ورگ، ولی داداشی در نشست خبری اظهار کرد: هفته معلم فرصتی مناسب برای پاسداشت زحمات و ایثارگری های این قشر مهم جامعه است.

وی با بیان اینکه تلاش های بی شائبه معلمان در ارتقای سطح فرهنگ جامعه و پرداختن به آموزش و پرورش فرزندان این مرز و بوم غیر قابل توصیف است، ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش باید هر چه سریعتر نسبت به پرداخت حقوق و مطالبات معلمان حق التدریس اقدام کند.

داداشی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص برنامه های رفع بیکاری جوانان شهرستان، گفت: بحث اشتغال ملی است و مشکل آن منطقه ای و شهرستانی حل نمی شود.

وی با تأکید بر اینکه اعمال سیاست افزایش جمعیت، زیرساخت های لازم را ندارد و این موضوع مربوط به دولت های مختلف است، خاطرنشان کرد: با بررسی وضعیت فعلی باید بگوییم که تا ۲۰ سال آینده ایران پیرترین جمعیت را خواهد داشت و باید تدبیری برای خروج از این بحران با استفاده از ظرفیت پژوهشکده های مردم نهاد و همه ارکان نظام اندیشیده شود.

داداشی در بخش دیگر سخنان خود به تبیین وضعیت ابنیه های تاریخی شهرستان آستارا پرداخت و خاطرنشان کرد: تا به امروز به شکل گسترده در این بخش ورود نکرده ایم.

وی با اشاره به اینکه جذب بودجه برای مرمت و نگهداری ابنیه های تاریخی کار بسیار بزرگی است، تصریح کرد: بقعه های شیخ محمود خیوی، پیرقطب الدین و گورستان های تاریخی آستارا نیازمند یک نگاه ویژه است که باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده آستارا در مجلس، توسعه بخش خصوصی را یکی از مهمترین راهکارهای دولت برشمرد و گفت: در شهرستان آستارا در حد توان از سرمایه گذاران و طرح های بخش خصوصی که موانع قانونی ندارند، حمایت شده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود از اختلاس ۱۵۰ میلیارد ریالی در مسکن مهر ۹۰۰ واحدی آستارا سخن گفت و ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در این زمینه، افزود: از دستگاه قضایی می خواهیم تا با متخلفین این بخش برخورد قاطع داشته باشد.

وی در پایان از گازرسانی به سه روستای کوهستانی و صعب العبور آستارا خبر داد و گفت: بسته های مناقصه گازرسانی به روستاهای سیج، دگیرمانکشی و گیلده در روز ۱۵ اردبهشت ماه سالجاری باز می شود تا پیمانکار کار خود را آغاز کند و پیش بینی می شود تا آبان ماه این عملیات به اتمام برسد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *