استان ها > اردبیل

حفظ تعادل قیمت گذاری های زمین و واحدهای تولیدی از سوی کارشناسان دادگستری

استاندار اردبیل گفت: برخی از کارشناسان رسمی دادگستری در استان اردبیل در قیمت‌گذاری زمین و واحدهای تولیدی به گونه‌ای عمل می‌کنند که امکان واگذاری آن بعید به نظر می‌رسد.

به گزارش ورگ، اکبر بهنامجو در همایش نقش حقوقدانان، وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری در گام دوم انقلاب در سالن ولایت اردبیل اظهار کرد: اخیرا در واگذاری زمین برای احداث هتل در شهر اردبیل قیمت‌گذاری زمین در کمتر از چند ماه تفاوت فاحشی را نشان می‌داد به طوری که 700 هزار تومان به یک و نیم میلیون تومان رسید که این نشان می‌داد کارشناسان ما چندان به صورت دقیق و کارشناسی قیمت‌گذاری نکردند و با این روند امکان خرید زمین برای سرمایه‌گذاران سخت شد.
وی خاطرنشان کرد: اتفاق دیگری که در قیمت‌گذاری کارشناسان رسمی دادگستری اتفاق افتاد در مورد کارخانه‌ای بود که در گام اول 52 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شد اما بعد از چند ماه در قیمت‌گذاری مجدد این رقم به 105 میلیارد تومان رسید در حالی که تفاوت بسیار سوال‌انگیز بود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه کارشناسان رسمی دادگستری باید به نحوی قیمت‌گذاری کنند تا سرمایه‌گذار و خریدار واحدهای تولیدی با رغبت بیشتر آن هم برای ایجاد اشتغال به استان وارد شوند، تصریح کرد: در این زمینه شایسته است متولیان امر شرایط سرمایه‌گذاران و خریداران را نیز مدنظر قرار دهند.
بهنامجو به اهمیت موضوع آموزش و آگاهسازی مردم در حوزه قضایی اشاره کرد و گفت: ما اخیرا در یک حرکت همگانی سعی کردیم تا کلاس‌های آموزشی و ارائه مشاوره در حوزه ازدواج و تقویت نهاد خانواده را با همکاری همه ادارات، دستگاه‌های اجرایی، کارخانجات و به شکل فراگیر با همراهی مردم برگزار کرده و زمینه کاهش طلاق را در استان فراهم کنیم.
وی ادامه داد: به دنبال برگزاری نشست‌های فرهنگی و اجتماعی قرار است با همکاری دستگاه قضائی و مدیران دستگاه‌های اجرایی در کنار راه‌اندازی مرکز صیانت از خانواده مراکز مشاوره نیز راه‌اندازی شده و امکان توسعه مهارت‌آموزی افراد جامعه در بخش سلامت خانواده فراهم آید.
رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل تصریح کرد: آموزش و پرورش 22 هزار نفر پرسنل دارد که به راحتی‌ می‌تواند با تدارک برنامه‌های آموزشی زمینه آشنایی آنها را با مهارت‌های زندگی و حتی زمینه ارائه مشاوره برای مردان و زنان در آستانه ازدواج به وجود آورده و در کنار آن از توان صداوسیما و سایر نهادها نیز بهره‌گیری شود.
بهنامجو اضافه کرد: ما اگر بتوانیم در قالب بسیج همگانی کاهش آسیب‌های اجتماعی افراد مختلفی را از بحران‌ها و آسیب‌هایی نظیر طلاق، اعتیاد، خشونت و … نجات دهیم این اقدامات باقیات صالحات برای همه ما به شمار خواهد آمد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code