استان ها > گیلان

حضور ۱۵۰ تیم در مسابقات رباتیک جام ابریشم گیلان

ورگ/گیلان مسئول کانون پرورش فکری صومعه سرا از برگزاری مسابقات رباتیک جام ابریشم گیلان خبر داد و گفت: ۱۵۰ تیم از ۱۰ شهرستان گیلان طی دو روز مسابقه دادند.

فاطمه نوروزی در حاشیه اختتامییه مسابقات رباتیک جام ابریشم استان گیلان در گفت وگو با ورگ، با بیان اینکه امسال ۱۵۰ تیم در مسابقات رباتیک جام ابریشم گیلان شرکت کردند، گفت: ششمین دوره این مسابقات در روزهای ۲۱ و ۲۲ آذرماه امسال با حضور شرکت کنندگانی از ۱۰ شهرستان استان گیلان به میزبانی شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

وی با بیان اینکه دوره مذکور در پنج لیگ و در رشته های رالی، آتش نشان، فوتبالیست، جنگجو و پارک نوری برگزار شد، تصریح کرد: شرکت کنندگان این دوره از مسابقات در رده های سنی سه ساله اول و سه ساله دوم ابتدایی و سه ساله اول راهنمایی هستند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان صومعه سرا با بیان اینکه مسابقات رباتیک جام ابریشم گیلان با قوانین دانشگاه شریف برگزار شد، اضافه کرد: به ۳۰ نفر از شرکت کنندگان برتر جوایز نقدی و مدال افتخار اهدا شد.

نوروزی هدف از اجرای مسابقات رباتیک را استعدادیابی و استفاده از ظرفیت های موجود دانش آموزی و فراهم کردن شور و نشاط در بین آنان دانست و گفت: به روز بودن علمی یکی از رسالت های کانون پرورش فکری است و لذا در این راستا تلاش می کنیم تا علم نوین را گسترش دهیم و به سوی علم نانو، رباتیک و نجوم در حال حرکت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: نگاه امروز جامعه به سوی مهارت آموزی است و لذا وظیفه داریم بستر استفاده از  نهضت مهارت آموزی را در جامعه ایجاد می کنیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code