استان ها > گیلان

جوانان نقش مهمی در فعالیت‌های جمعیت هلال احمر دارند

ورگ/گیلان مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان نقش جوانان در فعالیت‌های جمعیت هلال احمر را ویژه خواند و گفت: جوانان نقش مهم و پررنگی در برنامه‌های جمعیت هلال احمر دارند.

مهدی ولی‌پور در همایش بزرگداشت سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان، با اشاره به اهمیت حوزه جوانان جمعیت هلال احمر، بیان کرد: حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان بخشی تخصصی، دانش‌مدار، توسعه‌یافته و پاسخگوست که با گسترش کمی و کیفی اعضا و توانمندی‌های آنان زمینه‌ای فراهم می‌کند تا هر جوان گیلانی امدادگری توانمند، کارآزموده و برخوردار از تمامی ابعاد سلامت شود.

وی حوزه جوانان را گذرگاه ورودی به جمعیت هلال احمر دانست و گفت: این سازمان از رده سنی ۶ تا ۲۹ سال را در کانون‌های مختلف خود سازماندهی می‌کند. البته حوزه جوانان جمعیت هلال احمر عهده‌دار دو هدف توسعه مشارکت جوانان در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های مربوط به آنها و تربیت و آموزش جوانان به منظور آماده‌سازی آنان در انجام خدمات امدادی و عام‌المنفعه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به دو راهبرد جمعیت هلال احمر در حوزه جوانان، اظهار کرد: اولین راهبرد این سازمان جذب جوانان علاقه‌مند است. اعضای جوان امروزه در شش کانون تحت عناوین غنچه‌های هلال، دانش‌آموزی، دانشجویی، طلاب، آزاد و روستایی در سراسر استان به انجام فعالیت‌های امدادی و عام‌المنفعه مشغول هستند.

ولی‌پور سازماندهی را دومین راهبرد جمعیت هلال احمر استان دانست و افزود: این سازمان دو نوع فعالیت در قالب گروه‌های عام‌المنفعه و تیم‌های امدادی پیش‌بینی کرده تا جوانان علاقه‌مند با عضویت در یکی از آنها با رهبری و مشارکت خود از طریق انجام انتخابات بتوانند ضمن مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها به فعالیت بپردازند.

وی اضافه کرد:‌ دیگر راهبردهای سازمان جوانان براساس راهبرد به‌کارگیری و نگهداری از طریق تعریف فعالیت‌های عام‌المنفعه و بشردوستانه در زمینه فعالیت‌های زیست‌محیطی، بهداشتی، سلامتی و حمایتی و امدادگری از قبیل مانور و عملیات‌های امدادی، برگزاری دوره‌های بازآموزی است که جوانان را در انجام فعالیت‌های بشردوستانه و امدادی تشویق و ترغیب می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان نقش جوانان در فعالیت‌های جمعیت هلال احمر را ویژه خواند و گفت: جوانان نقش مهم و پررنگی در برنامه‌های جمعیت هلال احمر دارند و می‌توانند با ورود به عرصه امداد و نجات باعث تقویت این حوزه شده و موجبات خدمت بهتر به مردم را فراهم سازند.

ولی‌پور خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که به عنوان امری مهم و اساسی از اعضای فعال انتظار می‌رود، فراگیری روزآمد آموزه‌های امدادی و ایجاد نظم و ترتیب در کارها و فعالیت‌های هلال احمر است که می‌تواند باعث پیشرفت روزافزون در ارائه خدمت به مردم شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین امیر چهری، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان نیز، با بیان اینکه خدمت به انسان‌ها جهت کاستن آلام بشری سراسر خیر و نیکویی است، اظهار کرد: جوانان هر کشور ارزشمندترین سرمایه‌هایی هستند که می‌توانند با قرار گرفتن در مسیر صلح و دوستی و ارایه خدمت، امور خیریه را در جوامع نهادینه کنند.

وی بهترین دوران زندگی برای قدم نهادن در راه نیکوکاری را دوران جوانی دانست و افزود: نسل جوان پرچمدار گفتمان انقلاب اسلامی است. در بیانیه گام دوم انقلاب خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی مد نظر است که جوانان ما باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان ادامه داد:‌ هدف دشمن تبدیل کردن جوان مومن ایرانی به یک عنصر خنثی و چشم‌بسته بر حقایق است که تا به امروز به فضل الهی نتوانسته جوانان را مغلوب کند.

چهری با اشاره به سابقه چهل ساله انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در طول چهار دهه گذشته به ویژه دهه اول انقلاب شاهد هستیم که هرکجا به جوانان میدان داده شده رشد، خلاقیت، بالندگی و پیشرفت به همراه داشته است و این شعار در کشورمان به واقعیت پیوسته که موتور متحرک جامعه، جوانان هستند و تکیه‌ بر جوانان مومن و انقلابی و اعتماد به توان آنان در مسیر پیش رو می‌تواند به ‌مراتب ترقی و تعالی کشور را سرعت بخشد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code