استان ها > گیلان

جهش تولید و الزام بهره مندی آستارا از ظرفیت عظیم کشورهای اورآسیا

ورگ/گیلان فرماندار آستارا بر الزام برنامه ریزی مسئولان برای بهره مندی شهرستان از ظرفیت های عظیم کشورهای اوراسیا در سال “جهش تولید” تأکید کرد.

حسن رستم زاد در گفت و گو با ورگ در خصوص چگونگی تحقق دستور مقام معظم رهبری در زمینه “جهش تولید”، اظهار کرد: با دقت در نام گذاری های رهبر معظم انقلاب برای سال های جدید، درمی یابیم نام هایی که ایشان برای هر سال انتخاب می کنند، مکمل نامگذاری سال قبل و زمینه ساز توسعه و پیشرفت در سال آینده است.

وی با بیان اینکه میزان تحقق شعارها در هر سال برای سال بعدی تأثیر مستقیم دارد، ادامه داد: راه حل رفع مشکلات، کار کردن علمی و با برنامه و مطالعه در بخش های مختلف همراه با پشتکار است تا ضمن پشت سر گذاشتن دغدغه ها در راستای تعالی جامعه حرکت کنیم.

وی مهمترین راه برون رفت از مشکلات را تکیه بر تولیدات داخلی دانست و افزود: تولیدکنندگان نیز باید با افزایش کیفیت محصولات، برای جلب اعتماد مردم تلاش و جامعه را به استفاده از تولیدات داخلی هدایت کنند.

عملی شدن جهش تولید با جهش در ایده ها و افکار

رستم زاد اصلاح برخی قوانین و دستورالعمل هایی که سرعت تولید را می گیرند را اولویت ها برشمرد، خاطرنشان کرد: محقق نشدن این مهم سبب می شوند که تولید کنندگان منصرف شوند و به سرمایه گذاری در بخش های دیگر روی آورند.

وی با تأکید بر بهره مندی از همه ظرفیت های تولید در شهرک صنعتی آستارا و سایر واحدهای تولیدی شهرستان، اضافه کرد: برای عملی شدن جهش تولید باید جهش در ایده ها و افکار در راستای افزایش تولیدات را در همه حوزه ها تغییر و سپس تقویت کنیم.

ارزشیابی مسئولان آستارا با اقدام در زمینه جهش تولید

فرماندار آستارا در بخش دیگر سخنان خود از ظرفیت های بندر مرزی آستارا در این حوزه سخن گفت و تصریح کرد: در این سال مدیران شهرستان باید با شجاعت و اقدام جهادی در زمینه های مختلف و هماهنگ با فرمانداری در راستای تحقق شعار سال اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه این اقدامات در پایان سال ۹۹ در ارزشیابی آنان به طور مستقیم تأثیرگذار خواهد بود، افزود: مسئولین شهرستان باید ضمن بهره مندی از ظرفیت عظیم ارتباط با کشورهای اورآسیا و بازاریابی برای تولیدات داخلی جهت صادرات درصدد توسعه مراودات به خصوص بهره مندی از ظرفیت های آستارا باشند.

وی اضافه کرد: قرار گرفتن آستارا در نقطه صفر مرزی و نزدیک ترین نقطه به کشورهای CIS و دارا بودن سه مرز فعال ریلی، دریایی و خشکی برنامه ریزی های لازم را می طلبد.

زمینه سازی برای برون رفت از رکود

رستم زاد بر شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در هر بخش با توجه به نوع فعالیت تولیدکنندگان و دست اندر کاران فعال در بخش های مختلف اشاره کرد و توضیح داد: بحث شناخت و آگاهی از توانمندی ها از دیگر مباحث تأثیرگذار و کلیدی در تحقق جهش تولید است.

وی در پایان یادآور شد: مدیران باید با برنامه ریزی دقیق و درست، زمینه سرمایه گذاری که راه برون رفت از رکود را فراهم کرده و رفع موانع سرمایه گذاری و تولید که عامل اصلی و مانع تحقق شعار سال است را بردارند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code