استان ها > گیلان

جمع‌آوری روزانه ۱۵۰ تن زباله از شهر گردشگرپذیر آستارا

شهردار بندر مرزی آستارا از جمع آوری روزانه ۱۲۰ تا ۱۵۰ تن زباله از این شهر گردشگر پذیر خبر داد.

جواد معیتی در گفت و گو با ورگ، اظهار کرد: بندر مرزی آستارا یکی از مقاصد مهم گردشگران کشور است که سالیانه میلیون‌ها مسافر داخلی و خارجی به این شهر سفر می‌کنند.

وی با بیان این‌که ارائه خدمات در آستارا ویژگی‌های خود را دارد و با سایر شهرهای کشور متفاوت است، ادامه داد: این شهرداری حدود ۱۳ میلیارد ریال حقوق به کارکنان خود پرداخت کرده است.

معیتی مدیریت پسماند را یکی از مهم‌ترین طرح‌های در دست اجرای شهرداری عنوان کرد و گفت: با توجه به این‌که به طور متوسط روزانه ۱۲۰ تا ۱۵۰ تن زباله در این شهر جمع‌آوری می‌شود، تحقق اهداف مدیریت پسماند، همکاری آحاد مختلف مردم را می‌طلبد.

وی اضافه کرد: رودخانه‌ها داخل شهر از قبیل مرداب و ضلع شمالی نهر روبروی دانشگاه پیام نور (رودخانه ویرمونی) بیش از سایر مناطق در تهدید معضلات زیست محیطی زباله هستند که باید حاشیه‌نشین‌های این مناطق همکاری لازم را با نیروهای مدیریت پسماند داشته باشند.

شهردار آستارا نیز در بخش دیگر سخنان خود از هماهنگی و رایزنی فرماندار با وزارت کشور برای اخذ یک دستگاه بیل مکانیکی تقدیر کرد و یادآور شد: توسعه شهر نیز بر اساس طرح تفصیلی در حال انجام است و در همین راستا شش قطعه زمین تصرف شده توسط اشخاص شناسایی و بازپس‌گیری شد.

وی اضافه کرد: اراضی شهرداری به مساحت ۳ هکتار رفع تصرف و آزادسازی گردید و به ۱۰۰ مورد تخلفات رانندگان تاکسی رسیدگی شد.

وی در ادامه از آغاز عملیات روکش آسفالت معابر در سطح شهر سخن گفت و افزود: پیگیری احداث استخر، سونا و جکوزی، شهربازی، احداث مجتمع فرهنگی و تفریحی در خیابان امام(ره)، ساماندهی و تجهیز طرح ساحلی سفیر امید و پارک جنگلی بی بی یانلو از دیگر اقدامات در دست انجام است.

جواد معیتی طراحی و اجرای شبکه آبرسانی آب‌های سطحی و ادامه دیوارسازی حاشیه رودخانه خلیل‌آباد را از دیگر طرح‌های در دست احداث شهرداری برشمرد و تصریح کرد: اقدامات لازم برای شناسایی مکان جدید آرامستان شهر در دست انجام است.

وی صعود تیم فوتبال شهرداری به لیگ دسته دوم باشگاه های کشور برای اولین بار در تاریخ ورزش شهرستان، را یکی از اقدامات مهم در عرصه فرهنگی ورزشی دانست و ضمن تأکید بر حمایت همه جانبه از این تیم، افزود: پرسنل شهرداری در مواقع بحرانی در آماده باش کامل هستند تا خدمات بهینه به شهروندان ارائه شود.

وی در پایان به برخی اقدامات انجام شده در شهرک عباس آباد اشاره کرد و گفت: احداث پارک و سایت بازی کودکان، کانال هدایت آب‌های سطحی، تعریض و تکمیل پروژه آسفالت با اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی، بخشی از فعالیت های نیروهای شهرداری در این شهرک پر جمعیت بود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code