ورزشی > فوتبال، فوتسال

جشن قهرمانی تراکتور با هواداران زیر سایه کرونا/ فیفا و یوفا هم کم آوردند!

جشن قهرمانی تراکتور با حضور هواداران در ورزشگاه و بدون رعایت فاصله اجتماعی، اتفاقی است که در هفت ماه گذشته فقط در ایران رخ داده است.

به گزارش ورگ، بعد از قهرمانی تراکتور هم تعداد زیادی از هواداران این تیم، در حدود بیش یک هزار نفر راهی فرودگاه شهید مدنی تبریز شدند تا از تیم قهرمان خود استقبال کنند. این اتفاق تا خیابان‌های اطراف فرودگاه هم ادامه داشت و در نهایت با هماهنگی مالک تراکتور و ماشین‌سازی، به جشنی در ورزشگاه بنیان دیزل (شهید سپهبد سلیمانی) منتج شد تا به صورت سازمان یافته و هماهنگ شده، هواداران جشن قهرمانی را با حضور مسئولان تیم برگزار کنند.

برگزاری این جشن با توجه به محدودیت‌های اجتماعی و ممنوعیت تجمع در امکان ورزشی، با علامت‌ سوال‌های زیادی برای جامعه پزشکی کشور و همینطور ورزش همراه شده که چطور در دوران کرونا و بدون در نظر گرفتن فاصله اجتماعی و زدن ماسک، هواداران به ورزشگاه رفتند و دور افتخار مالک تراکتور را تماشا کردند؟

*تجمع چند هزار هوادار در وضعیت قرمز

این اتفاق در شهر و استانی رخ داده که مطابق اعلام وزارت بهداشت، جزو ۱۵ استان در وضعیت قرمز قرار دارد و بیماری کوویدـ۱۹ بی‌وقفه در حال افزایش است. از طرفی مسئولان وزارت بهداشت و ستاد مقابله با ویروس کرونا در ماه‌های گذشته به طور مرتبط درباره اجتناب از هرگونه تجمع هشدار داده‌اند. این اتفاق را به خواسته کادر درمان اضافه کنید از ماه‌ها قبل تاکنون مشغول مقابله با ویروس کرونا هستند و خودشان و خانواده‌شان را در معرض ابتلای به این ویروس قرار دادند اما مالک تراکتور بدون توجه به جان مردم و خطری که کادر درمان با آن مقابله می‌کنند، هواداران را وسیله کرده تا جام قهرمانی به دست در برابر آن‌ها ظاهر شود.

او در حالی که می‌توانست مانند خیلی از تیم‌های اروپایی، جشن قهرمانی را بدون حضور هواداران و از طریق پخش زنده تلویزیون برگزار کند، وسیله و راهی را که انتخاب کرده به خاطر هدف خودش برای انداختن عکسی در حال دور افتخار با جام قهرمانی توجیه کرده است.

*فیفا و یوفا نتوانستند، مالک تراکتور توانست!

از زمان همه گیری ویروس کرونا در جهان تاکنون و محدود شدن حضور مردم در امکان عمومی، مسابقات فوتبالو حتی جشن قهرمانی تیم‌ها بدون حضور هواداران برگزار می‌شود. اگر چه در مواقعی مانند قهرمانی‌ها و شکست‌ها، هواداران در خیابان‌ها خوشحالی یا اعتراض کردند. نمونه بارز این اتفاقٰ جشن قهرمانی لیورپول در خیابان‌های اطراف ورزشگاه آنفیلد بود یا جشن هواداران ناپولی بعد از قهرمانی در جام حذفی ایتالیا که هواداران به شکل خودجوش راهی خیابان‌ها شدند و جشن گرفتند.

در واقع علی‌غم هشدار مسئولان شهری در کشورهای مختلف، در مواقعی هواداران بنا بر علایق خود، تهدیدهای مربوط به کرونا را نادیده گرفتند و به جشن و پایکوبی در خیابان پرداختند.

با توجه به این موضوع، استقبال هواداران تراکتور از تیمشان تا هر محدوده‌ای از خیابان یک امر بدیهی و تقریبا اجتناب ناپذیر است اما اینکه مدیری صرفا برای شوآف با جام قهرمانی در برابر هواداران، بدون هماهنگی با ستاد مدیریت کرونا و همینطور شورای تامین استان درب ورزشگاهی را برای تجمع چند هزار هوادار باز کند و آن‌ها را بدون فاصله‌گذاری در کنار هم قرار دهد، تقریبا در ۷ ماه گذشته در هیچ نقطه‌ای از جهان به این شکل رخ نداده است.

حال مسئولان و هواداران نمی‌دانند به برگزاری جشن قهرمانی با هواداران افتخار کنند چرا که فیفا و یوفا  هم تا به حال جرات انجام این کار را نداشتند یا باید فکری به حال مالک متمول تراکتور و کارهای خودسرانه او در این وضعیت بکنند؟

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code