استان ها > خراسان رضوی

جزئیات بازگشایی مدارس در خراسان رضوی

ورگ/خراسان رضوی مدیر کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی با تشریح نحوه بازگشایی مدارس در استان گفت:
دانش‌آموزان پایه اول حروف و کلمات را به خوبی نشناخته‌اند و دانش‌آموزان پایه دوم نیز تنها بخشی از سال گذشته را به صورت حضوری گذرانده‌اند و آموزش‌های مجازی برای این گروه از دانش‌آموزان تقریبا امری غیر ممکن است.

قاسم‌علی خدابنده در در جلسه شورای سلامت مدارس استان اظهار کرد: از ابتدای بهمن‌ماه کلاس‌های درس در مناطق زرد در پایه‌های اول و دوم ابتدایی و همچنین دروس مهارتی هنرجویان هنرستان‌ها حضوری تشکیل خواهد شد و در مناطق آبی نیز همه کلاس های درس در تمامی مقاطع تحصیلی در مدارسی که کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند، حضوری تشکیل خواهد شد.

وی ادامه داد: در مناطق نارنجی و قرمز هیچ کلاس درسی به صورت حضوری تشکیل نخواهد شد و آموزش به شیوه مجازی ادامه خواهد داشت.

مدیر کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی بیان کرد:
در کلاس‌های درسی که تعداد دانش‌آموزان آن بیش از ۱۰ نفر است، با مدیریت شورای مدرسه دانش‌آموزان در ایام هفته توزیع خواهند شد تا همه دانش‌آموزان بتوانند از آموزش‌های حضوری بهره مند شوند.

 خدابنده عنوان کرد: ما نیز نگران این هستیم که برگزاری حضوری کلاس‌های درس و به‌تبع آن آمدوشد دانش‌آموزان و همکاران سبب افزایش شیوع ویروس کرونا شود اما از سوی دیگر نیز نگرانی‌هایی هم بابت تبعات دوری دانش‌آموزان از آموزش وجود دارد، لذا از همکاران، دانش آموزان و اولیاء محترم می‌خواهیم با حساسیت دستورالعمل های بهداشتی را در محیط مدارس رعایت نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی، وی افزود: دانش‌آموزان پایه اول حروف و کلمات را به خوبی نشناخته‌اند و دانش‌آموزان پایه دوم نیز تنها بخشی از سال گذشته را به صورت حضوری گذرانده‌اند و آموزش‌های مجازی برای این گروه از دانش‌آموزان تقریبا امری غیر ممکن است. همچنین دروس مهارتی در هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش نیاز به حضور در کارگاه و کار با ابزار و تجهیزات دارد و عملا به وسیله آموزش های مجازی امکان‌پذیر نیست.

 

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code