استان ها > گیلان

جذب ۹۳ درصدی اعتبار تسهیلات اشتغال روستایی رشت

ورگ/گیلان معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان رشت با بیان اینکه سهم شهرستان رشت در زمینه تسهیلات اشتغال روستایی ۱۰۵ میلیارد تومان است، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های به عمل آمده، ۹۳ درصد از این اعتبارات جذب و به متقاضیان در قالب تسهیلات پرداخت شده است.

سیده زهرا میراعلمی امروز در جلسه پیگیری اعتبارات نهادهای حمایتی تبصره ۱۶ و اشتغال روستایی با تاکید بر لزوم جدیت دستگاه‌ها و ادارات در جذب اعتبارات تخصیص یافته، اظهار کرد: سهم شهرستان رشت از ۳۴۷ میلیارد تومان اعتباری که در سطح استان در زمینه اشتغال روستایی اختصاص یافته ۱۰۵ میلیارد تومان است که تاکنون با پیگیری دستگاه‌های مربوطه و همکاری بانک‌ها ۹۳ درصد از آن جذب شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان رشت سهم شهرستان در اشتغال روستایی در حوزه نهادهای حمایتی را ۳۷ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: از این مقدار ۲۴.۶ میلیارد سهم کمیته امداد، ۴.۵میلیارد سهم بهزیستی و ۸ میلیارد تومان سهم بنیاد شهید بوده که با پیگیری‌های به عمل آمده تاکنون ۵۱ درصد از این اعتبارات  جذب و در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری رشت ضمن قدردانی از همکاری خوب بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک در راستای پرداخت کامل تسهیلات، ابراز امیدواری کرد: سایر بانک‌های عامل نیز همکاری و تعامل لازم را در جذب اعتبارات داشته باشند.

میراعلمی همچنین  با قدردانی از کمیته امداد به جهت جذب ۸۵ درصدی تسهیلات و اعتبارات معرفی شده به بانک‌ها، از اداره بهزیستی و بنیاد شهید خواست که با پیگیری طرح‌های معرفی شده، حداکثر اهتمام و تلاش خود را در راستای جذب حداکثری اعتبارات به کار گیرند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code