استان ها > لرستان

جبران خسارت مشاغل آسیب‌دیده مددجویان در مناطق سیل‌زده

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد لرستان گفت: دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به صاحبان مشاغل آسیب‌دیده از سیل توسط کمیته امداد استان پرداخت شد.

به گزارش ورگ، امین‌الله کردعلیوند با اشاره به آسیب طرح‌های اشتغال مددجویان این نهاد در سیلاب ادامه داد: عمده خسارت وارده به 1250 طرح درزمینه‌های کشاورزی و دام‌پروری بوده است.

 وی با اشاره به تشکیل کمیته ارزیابی و تعیین خسارت طرح‌های اشتغال مددجویان اضافه کرد: ناظران فنی و کارشناسان اشتغال کمیته امداد از طرح‌های آسیب‌دیده بازدید و برآورد اولیه خسارت انجام گرفت.

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با تأکید بر حمایت و احیای مشاغل آسیب‌دیده گفت: کمک‌های بلاعوض این نهاد به مبلغ دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تخصیص و بر اساس تعیین کارشناسان هر طرح بین ۲ تا ۸ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

وی به استمهال بازپرداخت تسهیلات پرداخت شده از منابع کمیته امداد اشاره کرد و افزود: ۱۱۳ طرح از مشاغل آسیب‌دیده مشمول استمهال شده و تا یک سال از پرداخت اقساط بدون هیچ شرایطی معاف هستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از پرداخت تسهیلات ارزان و آسان به مددجویان مجری طرح خوداشتغالی خبر داد و گفت: بسته حمایتی تسهیلات آسان از ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان نیز به صاحبان مشاغل آسیب‌دیده برای احیا و تولید پرداخت می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *