استان ها > گلستان

جایگاه دوم گلستان از نظر جمعیت روستانشین

ورگ/گلستان مدیرکل امور روستایی استان گلستان گفت: ۴۶.۶ درصد جمعیت گلستان در روستا زندگی می‌کنند که از این نظر استان جایگاه دوم کشوری را دارد.

علی نصیبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال گذشته بودجه  دهیاری‌های استان بیش از ۸۴ میلیارد تومان بود که نسبت به سال قبل از آن، ۱۳۴ درصد رشد  داشت.

وی بیان کرد: در سیل سال گذشته گلستان، ۴۵ میلیارد تومان برای جبران خسارت به روستاهای سیل‌زده در نظر گرفته شد که تا به امروز ۵۰ درصد این مبلغ تخصیص پیدا کرده است. این اعتبار جهت بازسازی در اختیار بنیاد مسکن استان گلستان قرار گرفته است.

مدیرکل امور روستایی استان گلستان خاطرنشان کرد: ۹۶ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز و ۷۲ درصد از نعمت آب بهره‌مند و ۹۹ درصد دارای برق هستند. ۸۲ درصد روستاهای استان به اینترنت دسترسی دارند.

نصیبی خاطرنشان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز ۱۷ هزار و ۱۳۲ مرحله محلول‌پاشی و ضدعفونی در روستاها انجام گرفته است.

وی یادآور شد: در استان ۹۳۵ روستای بالای ۲۰ خانوار داریم و تعداد ۹۰۸ دهیاری در حال فعالیت هستند. ۹۷ درصد جمعیت روستانشین در گلستان از خدمات دهیاری استفاده می‌کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code