استان ها > گیلان

ثبت اقامت بیش از ۴۵ میلیون گردشگر در گیلان

ورگ/گیلان مدیرکل میراث‌ فرهنگی گیلان گفت: از ابتدای سال جاری ۴۵ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۵۲۶ نفر اقامت در شب در مراکز اقامتی گیلان ثبت شده است.

شهرود امیرانتخابی در گفت وگو با ورگ، با اشاره به اقامت بیش از ۴۵ میلیون گردشگر در گیلان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ۴۵ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۵۲۶ نفر اقامت در شب طی ۹ ماهه نخست امسال در مراکز اقامتی استان پذیرش شده و اقامت داشته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان افزود: شهرستان رشت با ۱۱ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۶۵۵ نفر اقامت در شب، بیشترین میزان اقامت گردشگران و مسافران را به خود اختصاص داده و سپس شهرستان های بندرانزلی و آستارا به ترتیب رتبه دوم و سوم ماندگاری گردشگران را داشته اند.

وی ادامه داد: افزایش ورود و اقامت گردشگران خارجی و داخلی و ارائه خدمات مناسب به آنان از اهداف و اولویت های اداره کل است که با ایجاد و توسعه مراکز اقامتی به ‌خصوص هتل ‌آپارتمان‌ها رونق قابل ‌توجهی یافته است.

امیرانتخابی با بیان این که هم اکنون ۳۳ هتل‌ آپارتمان در استان گیلان در حال ارائه خدمات به گردشگران است، گفت: شهرستان بندرانزلی با دارا بودن ۱۷ هتل آپارتمان دارای بیشترین تعداد هتل آپارتمان در سطح استان گیلان است.

وی تصریح کرد: تا پایان سال جاری هفت هتل آپارتمان در شهرستان های ماسال، رضوانشهر، بندرانزلی مورد بهره برداری خواهند گرفت و چهار هتل آپارتمان نیز در حال ساخت است که در سال ۹۹ به بهره برداری می رسند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code