استان ها > لرستان

ثبت‌نام ۷۷ هزار لرستانی در سامانه سماح/ سه زائر فوت کردند

مدیرکل حج و زیارت با اشاره به ثبت‌نام ۷۷ هزار لرستانی در سامانه سماح، گفت: سه زائر اربعین استان به‌علت تصادف و سقوط از ارتفاع جان خود را از دست دادند.

به گزارش ورگ، محمد خسروی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امسال بیش‌ از ۷۷ هزار نفر از لرستان برای شرکت در راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کردند که تا به امروز بیش‌ از ۹۰ درصدشان از مرزهای کشور خارج‌ شده‌اند.

وی با بیان اینکه زائران لرستانی اباعبدالله‌الحسین(ع) امسال نسبت به پارسال بیش از سه برابر شدند، افزود: برای ارائه خدمات به زائران استان و سایر استان‌های کشور امسال بیش‌ از ۳۴ موکب لرستان به خدمات‌دهی به زائران امام حسین‌(ع) می‌پردازند.

خسروی بیان کرد: تعدادی از موکب‌های استان علاوه‌بر ارائه خدمات رفاهی به زائران در حوزه‌های فرهنگی و دینی نیز خدمات شایسته‌ای به دوست‌داران حضرت اباعبدالله‌(ع) ارائه می‌دهند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با اشاره به اینکه شهرستان خرم‌آباد با بیش‌ از ۲۵ هزار نفر بیشترین زائر لرستان را در مراسم اربعین داشته است، ادامه داد: طی دو روز گذشته حجم ورودی از مرزها به درون کشور نسبت به میزان خروجی افزایش‌ یافته است.

وی ابراز کرد: تا به امروز سه لرستانی به نام‌های‌ سکینه کوهنانی، فاطمه شمسی و یک پسربچه لرستانی به‌علت تصادف و سقوط از ارتفاع جان خود را از دست‌ داده‌اند که با توجه به اینکه این افراد بیمه بوده‌اند سازمان‌های بیمه‌ای کشور از بازماندگانان آن‌ها حمایت‌های لازم را انجام خواهند داد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code