استان ها > گیلان

ثبت‌نام بیش از ۳۴۴ هزار دانش‌آموز در مدارس گیلان

ورگ/گیلان دبیر ستاد اجرایی ثبت‌نام آموزش و پرورش استان از ثبت‌نام بیش از ۳۴۴ هزار دانش‌آموز در مدارس گیلان خبرداد و گفت: از این تعداد ۷۶ هزار و ۹۰۰ دانش‌آموز در پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم نام‌نویسی کرده‌اند.

پریسا فاطمی با اشاره به آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان از اول خرداد، اظهار کرد: تاکنون ۳۴۴ هزار و ۲۹۴ نفر معادل ۹۳.۴۵ درصد دانش‌آموزان واجد شرایط (بدون لحاظ دوره پیش‌دبستانی) در مقاطع مختلف تحصیلی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام ۷۶ هزار و ۹۰۰ دانش‌آموز در پایه‌های ورودی، افزود: از این تعداد ۲۹ هزار و ۹۷۱  دانش‌آموز در پایه اول ابتدایی، ۲۷ هزار و ۱۱۳ دانش‌آموز در پایه هفتم و ۱۹ هزار و ۸۱۶  هم در پایه دهم متوسطه نام‌نویسی کرده‌اند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان درباره نحوه ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه در تمامی مقاطع تحصیلی به صورت غیرحضوری و بدون حضور والدین توسط مدیران مدارس انجام می‌شود.

فاطمی با اشاره به تحصیل حدود ۱۹۰ هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود در سال‌جاری بیش از ۳۲ هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی در ۲۱۲۷ مدرسه ثبت‌نام کنند.

دبیر ستاد اجرایی ثبت‌نام آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر ضرورت ثبت‌نام به موقع فرزندان به ویژه دوره پیش دبستانی توسط خانواده‌ها گفت: با وجود شرایط بیماری کووید ۱۹ و دغدغه خانواده‌ها در مورد چگونگی حضور فرزندانشان در مدارس، والدین عزیز اطمینان داشته باشند که آموزش و پرورش استان نیز در این شرایط، مطابق با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، به وظیفه خود عمل خواهد کرد و در هر شرایط، آمادگی لازم را جهت آغاز آموزش تمامی مقاطع تحصیلی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی  مطابق وضعیت‌های سفید، زرد و قرمز را خواهد داشت.

فاطمی در پایان تصریح کرد: خانواده‌ها می توانند برای بیان مشکلات و شکایات خود در زمان ثبت‌نام، با شماره تماس ۳۳۳۳۲۵۰۷-۰۱۳، دبیرخانه ستاد اجرایی ثبت‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، تماس حاصل نمایند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *