استان ها > کرمان

تکمیل تخت‌ های بیمارستانی کرونایی ها در سیرجان

ورگ/کرمان رییس دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: هر دو بیمارستان شهر سیرجان دارای ظرفیت تقریبا تکمیل تخت های ویژه بیماران کرونایی هستند.

دکتر “غلامعباس محمدی” درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان سیرجان گفت: در روزهای اخیر افزایش شدید تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان های شهر سیرجان را داشتیم به طوری که هم اکنون تقریبا تخت های اختصاص یافته به بیماران کرونایی در حال تکمیل شدن است و اگر بیش از این مراجعه کننده داشته باشیم به ناچار مجبور خواهیم شد که یکی از بیمارستان های شهر را تعطیل کرده و آن را به بیماران کرونایی اختصاص دهیم که امیدواریم به این مرحله نرسیم.

وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی برای جلوگیری از بیماری کرونا گفت: افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا موجب شد تا بیش از ۶۰ تخت بیمارستان های امام رضا (ع) و شهید غرضی سیرجان تکمیل شوند و با بحران پذیرش بیماران جدید روبرو شویم.

رییس دانشکده علوم پزشکی سیرجان با تاکید بر اینکه مردم باید همچنات دستورات بهداشتی را رعایت کنند افزود: از مردم می خواهیم از برگزاری مجالس جدا خودداری کرده زیرا آمار نشان داده است که عمده افزایش اخیر در شیوع کرونا به دلیل برگزاری مجالس عروسی و ترحیم بوده و این اجتماعات باعث می شود این ویروس انتقال پیدا کند.

محمدی افزود: هم اکنون با بازگشایی بسیاری از مراکز و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و برگزاری مراسم جشن یا عزا به صورت جمعی موجب شده تا شاهد برگشت این ویروس فرصت طلب با شدت بیشتری درشهرستان باشیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code