استان ها > گیلان

تولد مرال ماده در پارک طبیعت گردی لوندویل آستارا

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: یک مرال ماده (گوزن بومی ایران) در پارک طبیعت گردی لوندویل متولد شد و مرال های آبستن دیگر نیز تا چند روز آینده زایمان خواهند کرد.

به گزارش ورگ، مصطفی فلاح مجاور با بیان اینکه یکی از سه راس مرال آبستن پارک طبیعت‌گردی لوندویل آستارا تحت درمان دامپزشک اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان در سلامت کامل وضع حمل کرد، گفت: مرال‌های آبستن دیگر نیز تا چند روز آینده زایمان خواهند کرد و هم‌اکنون حال عمومی آنها مساعد است.

وی افزود: حدود یک هفته از تولد این بچه مرال ماده می‌گذرد و در این مدت کاملا تحت مراقبت‌های ویژه کارشناسان و محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا بوده و حال عمومی بره نیز کاملا مساعد است.

فلاح مجاور در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 13راس مرال در این پارک زندگی می‌کنند، افزود: مرال بزرگترین گوزن ایران است که در مناطق جنگلی هیرکانی از دیرباز زیست می‌کرد اما در سال‌های گذشته نسل حیوان به دلیل شکار بی‌رویه و تخریب زیستگاه در خطر قرار گرفته است.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا تصریح کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان در راستای حمایت از این گونه زیبا و برای ازدیاد نسل آن، همچنین آشنایی و انس بیشتر مردم و مخصوصا کودکان با حیات وحش، افزایش مشارکت همگانی در حفظ تنوع زیستی و ترویج و توسعه اکوتوریسم؛ گردشگری با محوریت طبیعت‌گردی؛ حفاظت و حمایت از این گونه فوق‌العاده با اهمیت و زیبا را با جدیت هرچه بیشتر پیگیری می‌کند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code