استان ها > گیلان

توصیه به صبر در برابر بلای کرونا

ورگ/گیلان امام جمعه بندر مرزی آستارا گفت: برخی ها با سوء استفاده از شرایطی که ویروس کرونا در جامعه پیش آورده است، سیاه نمایی می کنند که این اصلا خوب نیست.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا در گفت وگو با ورگ اظهار کرد: مردم ما در مبارزه با ویروس کرونا، روزهای سخت، نفس گیر و پر التهابی را سپری می کنند.

 وی با تأکید بر اینکه بسیاری از اتفاقات آزمایش الهی است، ادامه داد: برخی ها با سوء استفاده از شرایطی که این ویروس در جامعه پیش آورده است، سیاه نمایی می کنند که این اصلا خوب نیست.

امام جمعه آستارا با اشاره به اینکه با “صبر” انسان مؤمن و متقی از این آزمون سرافراز بیرون می آید، افزود: اقدامات ایران با توجه به تحریم های ظالمانه و تهدیدات، در مواجهه با این بیماری به الگو در میان کشورهای مبتلا و درگیر با این ویروس، تبدیل شده است.

وی عملکرد کشور ما در مقایسه با کشورهای پر مدعا از جمله آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی را با برنامه و استوار برشمرد و خاطرنشان کرد: آمریکا با همه ادعاهای خود، با راهزنی به فکر تأمین مایحتاج بیمارستان های خود است.

حجت الاسلام حافظ نیا اضافه کرد: اتحاد در میان مردم و مسئولان از مهمترین دلایل مدیریت این شرایط است.

امام جمعه آستارا در بخش دیگر سخنان خود، دست اندرکاران ادارات و نهادهای درگیر با این ویروس را به همدلی بیشتر دعوت و خطاب به مسئولان تأکید کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی را باید بدون کوچکترین چشم پوشی اجرا کنند و با قانون شکنان به هیچ عنوان مماشات نداشته باشند.

وی در پایان اضافه کرد: عرصه، عرصه جهاد است و مردم هم از همکاران اصلی این جهاد به حساب می آیند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code