استان ها > گیلان

توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی با «حالِ خوش خواندن»

ورگ/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با اشاره به توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در میان نسل کودک و نوجوان گفت: شعار امسال این نهاد برای هفته کتاب «حالِ خوش خواندن» است.

اسفندیارضیائی در گفت و گو با ورگ با بیان اینکه ویژه ‌برنامه‌های هفته کتاب با شعار«حال‌خوش‌خواندن» در تمامی مراکز فرهنگی هنری این نهاد برگزار ‌می‌شود گفت: توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در میان نسل کودک و نوجوان، از اهداف فعالیت‌های بیست‌ و هفتمین دوره هفته کتاب است.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با بیان اینکه ارتقای سطح مهارت‌های زندگی به واسطه مطالعه، تقویت سواد خواندن و افزایش گستره‌ دید و عمق‌بخشی با نگاه به آینده‌سازان در سایه کتاب‌خوانی و نقد کتاب از دیگر اولویت‌های این هفته است، افزود: این فعالیت‌ها گامی برای رسیدن به  اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

ضیائی با اشاره به فعالیت‌های کانون پرورش فکری استان گیلان در هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: دعوت از مدارس و برپایی کارگاه‌ فعالیت‌های کتاب‌محور، برپایی نمایشگاه کتاب و آثار کتاب‌محور و اجرای برنامه‌ کتاب‌خانه‌های پستی، سیارشهری و روستایی کانون در مناطق کم‌برخوردار از جمله این برنامه‌ها است.

این مدیر فرهنگی، دعوت از فعالان عرصه‌ی کتاب و کتاب‌خوانی و ایجاد فرصت‌ هم‌نشینی کودکان و نوجوانان با صاحبان قلم و اندیشه را از دیگر برنامه ها عنوان و از«برگزاری نشست تخصصی مربیان فرهنگی کانون با حضور نویسندگان» خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست تخصصی مشترک و مشارکت با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در برپایی نمایشگاه استانی کتاب، «تجلیل از ارایه‌دهندگان طرح‌های برگزیده در حوزه بسط و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و «قدردانی از مربیان و اعضای کتاب‌خوان، از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی کانون است.

وی با اشاره به فعالیت‌های مراکز فراگیر کانون در شهرستان‌های رشت و رودسر گفت: تشویق و ترغیب کودکان با نیازهای ویژه و اجرای فعالیت‌های کتاب‌محور برای آنان از برنامه‌هایی که در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ورگ، «کتاب و پایتخت کتاب ایران»، «کتاب‌خانه، کانون فرهنگی محله«، «کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار»، «وقف کتاب، ترویج کتاب‌خوانی»، «مدرسه کتاب محور، دانش‌آموز کتاب‌خوان»، «کودک، کتاب، آینده»، «کتاب، مبنای تمدن»، «کتاب، رسانه و فضای مجازی» و «کتاب‌فروشی، پاتوق فرهنگی» عناوین روزهای هفته کتاب و کتاب‌خوانی است که از ۲۳ تا ۳۰ آبان در سراسر کشور برگزار ‌می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *