استان ها > گیلان

توزیع ۳۵۰۰ بسته بهداشتی بین بیماران تحت پوشش کمیته امداد در گیلان

ورگ/گیلان مدیرکل کمیته امداد گیلان از توزیع ۳۵۰۰ بسته بهداشتی در بین بیماران تحت پوشش در روزهای آینده در استان خبر داد.

عباس اهرابی امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر جدیت هر چه بیشتر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان گفت: در آغازین روزهای اعلام وضعیت شیوع بیماری کرونا در گیلان قرارگاه مبارزه با این بیماری با حضور مدیران و رؤسای واحدهای مختلف اداره کل کمیته امداد استان تشکیل شد.

وی هدف از تشکیل این قرارگاه را اقدامات پیشگیرانه و رعایت هرچه بیشتر بهداشت فردی و اداری عنوان کرد و افزود: افزایش سطح مراقبت های بهداشتی کارکنان و مددجویان و تصمیم سازی برای جلوگیری از ابتلاء همکاران و خانواده های تحت حمایت این نهاد از دیگر اهداف تشکیل این قرارگاه بوده است.

اهرابی با بیان اینکه کارکنان و مددجویان کمیته امداد گیلان در معرض بیشترین خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند خاطرنشان کرد: با تشکیل پنج جلسه اضطراری توسط این قرارگاه تعداد پنج هزار جفت دستکش بهداشتی با اولویت همکارانی که بیشترین ارتباط را با مراجعین دارند مانند مددکاران و مشاوران در اختیار آن ها قرار گرفت.

مدیرکل کمیته امداد گیلان تهیه بیش از ۲۵۰لیتر محلول ضدعفونی کننده برای ضدعفونی کردن دست در کلیه واحدهای اداره کل و شهرستانها را از دیگر اقدامات این قرارگاه عنوان کرد و گفت: همچنین تمامی ادارات نسبت به گندزدایی ساختمان اداری با همکاری شهرداری و سپاه اقدام کردند .برنامه زمانبندی دورکاری و شیفت کاری با هماهنگی اداره فناوری اطلاعات و نیروی انسانی ابلاغ و اجرایی شد.

وی به اختصاص ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای تهیه بسته های بهداشتی بیماران خاص و صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد گیلان خبر داد و گفت: این بسته های بهداشتی در روزهای آینده در اختیار ۳۵۰۰ نفر از این بیماران قرار خواهد گرفت.

اهرابی یادآور شد: تبلیغات محیطی مانند نصب استند و بنرهای اطلاع رسانی به جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین پیگیری موارد مشکوک به ویروس کرونا در ادارات توسط امدادگران از دیگر اقدامات این نهاد بوده است.

وی گفت: مددجویان می‌توانند با ورود به سایت الکترونیکی e.emdad.ir نسبت به ثبت درخواست خود در موضوعات مطرح‌شده به صورت غیرحضوری اقدام کنند،  ۲۶ خدمت از طریق این سامانه قابل دریافت است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code