اجتماعی > حوادث، انتظامی

تقویت همه جانبه کلانتری‌ها در صدر اولویت‌های ناجاست

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی گفت: هوشمندی خدمات پلیس و توجه همه جانبه به کلانتری‌ها، در صدر اولویت‌های ناجا قرار دارد.

به گزارش ورگ، سردار ایوب سلیمانی در همایش رؤسا و فرماندهان کلانتری و پاسگاه‌های استان گیلان، داشتن شناخت و بینش در خصوص جایگاهی که برای خدمت در آن قرار گرفته‌ایم را بسیار لازم و حیاتی دانست و با تاکید بر لزوم شناخت راه رستگاری و انتخاب هدفمند در طول زندگی، اظهار کرد: لحظه لحظه کار در نیروی انتظامی مقدس است و لازم است کارکنان ناجا در مسیری که انتخاب کرده‌اند مجدانه خدمت کنند.

وی مسئولیت نیروی انتظامی در تامین امنیت، نظم و آرامش جامعه را بسیار حیاتی و مهم برشمرد و تصریح کرد: تمام ادیان الهی، امنیت را یکی از اصلی‌ترین نیازهای حیاتی انسان برشمرده‌اند و در صورت نداشتن امنیت، هیچ توسعه و پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

جانشین فرمانده ناجا ضمن تاکید بر اهمیت خدمت به مردم و رسیدگی به مشکلات آحاد مختلف جامعه، اظهار کرد: پلیس ملجا و پناهگاه مردم است و کارکنان ناجا باید خود را ملزم به تلاش برای رفع مشکلات مردم  به ویژه مظلومان بدانند .

وی نیروهای اجرایی و سرپنجه‌ها را مهم‌ترین عامل موفقیت در مأموریت‌های کلان نیروی انتظامی قلمداد کرد و با اشاره به سنگینی و حساسیت خدمت در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، بر خدمتگزاری به مردم تاکید کرد و گفت: بیشترین تاکید مقام معظم فرماندهی کل قوا، خدمتگزاری به مردم در سطح کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها است و چنانچه مسئولی نتواند به این وظیفه سنگین عمل کند قطعا در انجام وظایف اصلی و کسب رضایت‌مندی مردم موفق نخواهد بود.

وی به حجم انبوه ماموریت‌ در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها اشاره کرد و افزود: برخی از ماموریت‌های نیروی انتظامی با سیاست هوشمندسازی پلیس از طریق سامانه‌ها و دفاتر خدمات انتظامی در حال اجراست و موضوع بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در پیشگیری و کشف جرم به عنوان یکی از اساسی‌ترین سیاست‌های ناجا در حال پیگیری است .

سردار سلیمانی موفقیت در ماموریت‌های ناجا را مرهون همکاری، همدلی و ایفای درست وظایف در ماموریت‌های محوله دانست و تصریح کرد: کسی که اراده خدمت به مردم دارد و مسئولیت تامین امنیت جامعه را بر عهده گرفته باید با روحیه جهادی بر مشکلات پیش‌رو غلبه کند .

وی به برخی از اقدامات ناجا برای تقویت ناوگان خودرویی اشاره کرد و گفت: در مرحله اول تعداد 1500 خودرو به فرماندهی انتظامی استان‌ها اختصاص خواهد یافت و بدنه کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها نیز تقویت خواهد شد .

سردار سلیمانی با تاکید بر لزوم به کارگیری کارکنان مجرب، چابک، نمونه و اخلاق‌مدار در سطح کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، تصریح کرد: کارکنان کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها باید درد و رنج مردم را درک کنند و رفع گرفتاری و ایجاد عدالت و صلح و سازش بین طرفین درگیر را دغدغه خود بدانند.

وی به برخی از همکاری‌های مشترک با دستگاه‌های اجرایی و قوه قضائیه برای تقویت، حمایت و تسهیل در اجرای ماموریت‌های انتظامی اشاره کرد و گفت: اهمیت ماموریت‌های نیروی انتظامی در تامین امنیت، آسایش و محافظت از جان و مال و ناموس مردم بر هیچ کس پوشیده نیست و خوشبختانه اقدامات خوبی در پشتیبانی و حمایت از ماموریت‌های کارکنان ناجا صورت گرفته است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code