استان ها > گیلان

تعطیلی قلیان سراهای آستارا / تکذیب خبر انتقال بیماران کرونا به آستارا

ورگ/گیلان فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، همه باشگاه های ورزشی و قلیان سراهای شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

حسن رستم زاد در جلسه ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرستان مرزی بندر آستارا، اظهار کرد: پیش بینی های لازم جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان انجام شده است و همشهریان باید همکاری های لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی با بیان اینکه برخی ها با شایعه سازی می خواهند، آرامش مردم را به هم بزنند، ادامه داد: خبر انتقال بیماران کرونا به بیمارستان آستارا به شدت تکذیب می شود و همانند سایر بیمارستان های شهرهای دیگر، یک بخشی در بیمارستان شهید بهشتی آستارا برای مراقبت از بیماران احتمالی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه همه تدابیر لازم در سه مرز زمینی، دریایی و ریلی با استقرار اکیپ ۱۵ نفره انجام شده است، افزود: بیماران خارجی مشکوک برگردانده و بیماران هموطن که مشکوک هستند، جهت آزمایش در همان محیط پایانه قرنطینه می شوند.

رستم زاد به برگزاری جلسات متعدد در این خصوص اشاره و تصریح کرد: هشت نفر از ۱۴ بیمار که به خاطر مشکلات خاص تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی آستارا بستری هستند، نمونه گیری شده که جواب آنها منفی است و جای نگرانی وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه ما به عنوان مسئولان شهرستان با هرگونه انتقال بیمار به آستارا مخالفت خواهیم کرد، افزود: در اصل این اقدام غیرمنطقی است و دستورالعملی در این زمینه وجود ندارد و عموما بیماران در همان بیمارستان های شهرهای مراجعه شده بستری می شوند.

فرماندار آستارا در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه عوامل بیمارستانی و پزشکان و پرستاران فعال در بخش مذکور با هیچ یک از بخش های دیگر در ارتباط نخواهند بود، توضیح داد: کرونا نسبت به آنفلوآنزا سرعت درگیری بالایی دارد، ولی مرگ و میر آن بسیار پایین است.

وی ضمن تقدیر از اقدام آموزش و پرورش و ورزش و جوانان در تعطیلی مدارس و باشگاه ها، اضافه کرد: از همین لحظه دستور تعطیلی همه قلیانسراهای شهرستان صادر می شود و اداره صمت و اتاق اصناف باید اقدامات لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ما چیزی برای مخفی کردن در این زمینه نداریم، خاطرنشان کرد: اداره صمت و اتاق اصناف باید اقدامات تأثیرگذار و عاجل را برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده در این زمینه داشته باشند.

رستم زاد در بخش پایانی سخنان خود بر بهره مندی از توان خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه و سمن ها و گروه های مردم نهاد در آگاهی بخشی بر جامعه تأکید کرد و گفت: در صورت لزوم، تصمیمات جدید برای روزهای آینده اتخاذ و برای عموم شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code