استان ها > لرستان

تعطیلی‌ تالارها و رستوران‌ها چاره‌ساز است؟

ورگ/لرستان رئیس اتحادیه تالارداران و رستوران‌داران مرکز لرستان معتقد است که تصمیم آنی برای تعطیلی تالارها چاره‌ساز نیست.

ایمان میر اول مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به بسته بودن چند ماهه تالارهای پذیرایی در تمام نقاط کشور و لرستان و تأثیر آن در رکود اقتصادی اظهار کرد: تعطیلی تالارها باعث کشیده شدن مراسم عروسی در سایر فضاها شده که خطر شیوع کرونا در آن فضاها بسیار بیشتر است.

وی ادامه داد: مراسم عروسی و سایر اجتماعات مردم زمینه درآمدزایی چندین صنف دیگر را فراهم می‌کند که این روزها به علت شیوع کرونا بسیاری از این صنوف تعطیل شده‌اند.

میر افزود: بسته بودن تالارهای پذیرایی در مراکز استان‌ و سایر شهرستان‌ها باعث شده مراسم عروسی در فضاهای خانگی و سایر فضاها برگزار شود که نمونه آن در یک روستا در محیطی بسیار کوچک یک عروسی با هزار نفر برگزار شد و این برای شیوع ویروس کرونا بسیار خطرناک‌تر است.

رئیس اتحادیه تالارداران خرم‌آباد تصریح کرد: اینکه تالارها را تعطیل کنیم و بدون مطالعه این موضوع را اعلام کنیم که با تعطیلی این صنف شیوع کرونا کمتر می‌شود به نظر ما قابل‌قبول نیست.

وی با اشاره به ورشکستگی بسیاری از تالارها و ضرر مالی بسیار زیاد این رسته به‌واسطه این تعطیلی‌ها گفت: وام مربوط به کرونا تنها به ۲۰ درصد رسته‌های تحت پوشش این اتحادیه تعلق‌گرفته زیرا بیشتر آن‌ها شرایط دریافت تسهیلات را ندارند و یا مبلغ وام قابل جبران برای خسارت‌های آن‌ها نیست.

میر بیان کرد: تقاضای ما از مدیران بخش‌های مختلف استان این است که مطالعات دقیقی روی تعطیلی‌ها انجام دهند و اگر تعطیلی‌ها واقعاً چاره‌ساز است به این کار اقدام کنند.

وی تاکید کرد: تالارها و رستوران‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مانع شیوع کرونا می‌شوند و به مراتب از برگزاری مراسم در منزل یا مکان‌های دیگر بهتر هستند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *