استان ها > اردبیل

تشدید نظارت بر فرایند قانونی عرضه کالا در اردبیل

ورگ/اردبیل
فرماندار اردبیل گفت: نظارت‌ها بر فرآیند قانونی عرضه کالا در اردبیل توسط دستگاه‌های ذیربط تشدید می‌شود.

مسعود امامی یگانه ۲۴ اردیبهشت  در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: ضمن نظارت بر فرایند قانونی عرضه کالا توسط دستگاه‌های مسئول لازم است انبارهای کالا و اقلام برای جلوگیری از قاچاق شناسه‌دار و مشخصات مربوط رصد شود.
وی بر ضرورت تشدید مبارزه با قاچاق کالا و احتکار توسط دستگاه‌های مربوطه تاکید  و خاطرنشان کرد: امسال با برنامه‌‌ریزی‌های لازم توسط دستگاه‌های مربوط مقابله با قاچاق کالا با جدیت و تلاش بیشتری دنبال می‌شود.
فرماندار اردبیل افزود: نظارت همه جانبه بر بهره‌برداری تخصصی از سامانه جامع انبار سبب جلوگیری از فساد می‌شود و در این زمینه دستگاه‌های متولی اهتمام ویژه داشته باشند.
امامی یگانه همچنین نظارت همه جانبه در خصوص سامانه جامع انبار و سامانه تجارت را خواستار شد و بیان کرد: دستگاه‌های متولی باید گزارش اقدامات خود را به طور مستمر ارائه کنند.
وی به نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی برای مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: همگام با عملکرد سامانه جامع انبار، سازمان صمت نیز با بسته‌های اطلاع رسانی، آگاهی مردم را افزایش دهد.
امامی یگانه همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارشناسان و اصناف و سایر گروههای هدف را مفید دانست و گفت: کالاهای بدون مشخصات و شناسه معتبر نباید مورد استقبال عموم مردم قرار گیرد.
در پایان جلسه، با اهدای لوح تقدیر از چهار خانواده شهید عرصه مبارزه با قاچاق کالا  تقدیر و تجلیل و یادوخاطره شهدای والامقام گرامی داشته شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code