استان ها > گیلان

تردد 241 میلیون خودرو در گیلان

استاندار گیلان گفت: طبق آمارها بیش از 241 میلیون خودرو در نیمه نخست سال‌جاری در استان تردد داشته‌اند، با وجود این ترددها در میانگین وقوع حوادث ترافیکی نسبت به مدت مشابه سال قبل روند کاهشی داشته است.

به گزارش ورگ، ارسلان زارع امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها و حمل و نقل گیلان که با حضور رئیس پلیس راه و راهور ناجا برگزار شد، اظهار کرد: در استان بالغ بر 11 هزار و 150 کیلومتر راه‌های موصلاتی وجود دارد که از این میزان بالغ بر 9 هزار کیلومتر راه روستایی است که باید این موارد در برنامه‌های اجرای طرح آمایش سرزمین، شورای برنامه ریزی استان و کمیته‌های برنامه ریزی فرمانداری‌ها مدنظر قرار گیرد.‌

وی با بیان اینکه گیلان سومین استان متراکم کشور است و حجم مهمانان و گردشگران و ترددهای خودرویی بالاست، افزود: طبق آمارها بیش از 241 میلیون خودرو در نیمه نخست سال‌جاری در استان تردد داشته‌اند، با وجود این ترددها در میانگین وقوع حوادث ترافیکی نسبت به مدت مشابه سال قبل روند کاهشی داشته است.

استاندار گیلان با بیان اینکه تصادفات رانندگی در ایران مهم‌ترین دلایل مرگ و میر را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: 70 درصد این تصادفات به دلیل خطای انسانی و 30 درصد هم به دلیل ایمنی خودروها و راه‌هاست.

زارع تصریح کرد: طبق گزارش‌ها تخلف ناشی از سرعت غیر مجاز در گیلان کاهش یافته که نتیجه آموزش‌ها و فرهنگسازی است؛ در کنار رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ایمن سازی مسیرهایی که تردد در آنها صورت می‌گیرد، باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان جزء 5 استان پر تردد کشور است، گفت: شناسایی نقاط حادثه خیز و پر حادثه که تاثیر زیادی در حوادث دارد، شناسایی و اصلاح شود، در این راستا تاکنون 3 نقطه مهم اصلاح شده و 13 نقطه در حال اصلاح هستند، همچنین باید هر چه زودتر 8 کیلومتر باقی مانده محور منجیل به رودبار کامل شود.

زارع تصریح کرد: آموزش و فرهنگسازی نقس موثری در کاهش تصادفات دارد که آموزش و پرورش، صدا و سیما و دانشگاه از ارکان تاثیرگذار در این امر هستند.

استاندار گیلان با اشاره به توزیع 14 هزار کلاه ایمنی رایگان در استان، گفت: بیشترین آمار تلفات جاده ای مربوط به عابرین پیاده و موتورسواران است که توزیع کلاه ایمنی رایگان یکی از عوامل موثر در کاهش تلفات جاده‌ای است، لذا باید آموزش‌های لازم همگانی شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code