استان ها > گیلان

تردد در محورهای کوهستانی گیلان با زنجیرچرخ امکان پذیر است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه ۲۰۰ هزار مترمکعب از محورهای کوهستانی گیلان برفروبی شده است، افزود: به جز محور پونل – خلخال، تردد در سایر محورهای کوهستانی با زنجیر چرخ امکان پذیر می باشد.

محمدرضا نازک کار در گفت وگو با ورگ، با اشاره به بارش برف در محورهای کوهستانی اسالم به خلخال در شهرستان تالش، پونل به خلخال در شهرستان رضوانشهر، بره سر – تتکابن در حوزه شهرستان رودبار، اشکورات شهرستان رودسر، خشک آب – آبی نام در شهرستان سیاهکل و خصیل دشت در حوزه شهرستان املش در روزهای پایانی نخستین ماه سال جاری، اظهار کرد: همچنان عملیات برفروبی در برخی محورهای کوهستانی استان گیلان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ هزار مترمکعب از محورهای کوهستانی گیلان برفروبی شده است، افزود: به جز محور پونل – خلخال که در حال حاضر مسدود بوده و راهداران استان در تلاش برای بازگشایی آن هستند، تردد در سایر محورهای ذکر شده با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ارتفاع برف در برخی مناطق همچنان قابل توجه است، تلاش راهداران برای برفروبی خاتمه نیافته و با حضور ۲۷۰ نیروی راهدار برفروبی و پاکسازی محورها ادامه دارد و در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: در مدت مذکور ۲۶۵ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری حالت آماده باش کامل داشته که از این تعداد یکصد دستگاه به طور مستقیم درگیر بازگشایی محورهای کوهستانی و برفگیر استان می باشند.

وی با بیان اینکه تمامی اقدامات راهداران با هدف کاهش تصادفات و سوانح جاده‌ای، ارتقای ایمنی محورها و تسهیل در عبور و مرور رانندگان است، گفت: بارش سنگین برف در محورهای کوهستانی مشکلاتی را برای آن دسته از رانندگانی که به علت نداشتن تجهیزات ایمنی نظیر زنجیر چرخ به این محورها عزیمت کرده بودند به وجود آورد که با حضور به موقع راهداران استان گیلان به ۱۲۰ خودرو گرفتار در برف امدادرسانی شد.

نازک کار از مردم خواست ضمن پرهیز از مسافرت های غیر ضروری به مناطق کوهستانی و برفگیر، ضمن همراه داشتن تجهیزات زمستانی مناسب و رعایت احتیاط لازم در رانندگی، به ویژه در محورهای برفگیر از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه ها، شماره ۳۳۳۱۱۱۱۱ مرکز بی سیم اداره کل راهداری استان و همچنین سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۱ از وضعیت راه ها مطلع شوند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code