استان ها > زنجان

ترخیص ۱۴۴۰ بیمار کرونایی از بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی زنجان

ورگ/زنجان مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون مجموع بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی استان؛ ۱۶۷۵ نفر و مجموع ترخیص این بیماران ۱۴۴۰ نفر بوده است.

علی محمدی در گفت‌وگو با ورگ، در رابطه با بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی استان، اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون ۱۶۷۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی استان بستری شدند که از این تعداد حدود ۱۴۴۰ نفر بدون مشکل خاصی ترخیص شدند و در حال حاضر نیز ۱۵ بیمار بستری هستند.

وی در رابطه با فوتی‌های کرونایی بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی استان زنجان، افزود: از شیوع کرونا تاکنون ۹۲ بیمار کرونایی (۵.۳ درصد مبتلایان) در بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی استان فوت شدند.

این مسئول در رابطه با تعداد تخت‌های بیمارستانی، بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی استان، تصریح کرد: در حال حاضر بیمارستان امام حسین (ع) شهر زنجان با ۱۴۲ و بیمارستان امید ابهر با ۷۸ تخت در حال خدمت‌رسانی به جامعه هدف خود است.

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان با بیان اینکه مدیریت درمان تامین‌اجتماعی استان بدون محدودیت و با توجه به حساسیت و خطر بیماری کرونا، خدمت‌رسانی به این بیماران را در اولویت اول قرار داده است، ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون هرگز فعالیت‌های عادی و خدمت‌رسانی به سایر بیماران در بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی متوقف نشده است.

محمدی با اشاره به جذب اعتبارات ملی در نیمه دوم سال‌جاری، اظهار کرد: در نیمه دوم امسال بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان برای توسعه بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان از محل اعتبارات ملی جذب شده که تا پایان در سطح استان هزینه خواهد شد، گفتنی است از اعتبارات مذکور، ۴ میلیارد تومان صرفاً برای تجهیزات پزشکی هزینه خواهد شد.

وی در رابطه با آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه و پلی‌کلینیک بیمارستان امید ابهر، خاطرنشان کرد: پس از تایید نقشه‌ها و تامین پیمانکار، عملیات اجرایی طرح توسعه و پلی‌کلینیک بیمارستان امید ابهر آغاز خواهد شد تا در دهه‌فجر امسال به سرانجام برسد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code