استان ها > گیلان

تداوم بارندگی ها تا ظهر فردا/ افزایش نسبی دما از سه شنبه

کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه بارش باران در منطقه تا فردا ادامه دارد، گفت: انتظار داریم طی روزهای دوشنبه و سه شنبه ضمن کاهش ابر شاهد روند افزایش دمای هوا باشیم.

مازیار غلامی در گفت وگو با ورگ، با اشاره به فعالیت توده هوای بارشی طی امروز و فردا در منطقه، اظهار کرد:  بارش باران که از هفته گذشته در استان آغاز شده تا فردا ادامه دارد و امروز شاهد کاهش سه درجه ای دمای هوای رشت نسبت به روز گذشته بودیم.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی مذکور طی امشب و صبح فردا در منطقه فعال است، افزود: بارندگی در نواحی مرکزی و شرقی استان از شدت بیشتری برخوردار است و در برخی از نقاط آبگرفتگی داشتیم.

کارشناس هواشناسی گیلان از کاهش تدریجی فعالیت این سامانه ناپایدار در منطقه خبر داد و خاطرنشان کرد: تجزیه و تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر عبور این سامانه سرد و بارشی از منطقه است و خروج آن از طی روزهای دوشنبه و سه شنبه است.

غلامی با بیان اینکه از ظهر فردا انتظار کاهش تدریجی ابر از سمت غرب استان داریم، گفت: فردا در نواحی جلگه  ای آسمان غالبا نیمه ابری و ابری خواهد بود و در نواحی مرکزی و شرقی بارندگی و رعد و برق پیش بینی می شود، اما بارش ها در نواحی غربی پراکنده خواهد بود.

وی از خروج تدریجی سامانه بارشی از اواخر وقت فردا از استان خبر داد و بیان کرد: از عصر فردا از سمت غرب کاهش ابر پیش بینی می شود و کاهش ابر در نواحی مرکزی و شرقی با تاخیر اتفاق می افتد.

کارشناس هواشناسی از استقرار جو پایدار در استان طی روزهای دوشنبه و سه شنبه خبر داد و اضافه کرد: انتظار داریم ضمن کاهش ابر شاهد روند افزایش دمای هوا باشیم و بارش قابل توجه نخواهیم داشت.

غلامی دمای کنونی شهر رشت را ۱۸ درجه سانتی گراد و رطوبت هوای این شهر را ۹۶ درصد دانست و متذکر شد: فردا بیشینه ارتفاع موج دریا نیم متر پیش بینی می شود و در برخی از ساعات برای فعالیت های دریایی نامناسب است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code