استان ها > خراسان جنوبی

تخصیص اعتبار ۲ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام یادمان‌ شهدا

ورگ/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: امسال دو میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ساخت یادمان‌های شهدای گمنام استان اختصاص یافت و تا سال آینده با اولویت، ساخت این پروژه‌ها به پایان خواهد رسید.

محمدصادق معتمدیان، پنج شنبه شب ۳ بهمن، در دیدار با جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور بیان کرد: وظیفه خود می‌دانیم در راستای افتخار آفرینی‌های شهدا و ادامه راه آنان و دستاوردهای دفاع مقدس گام برداریم، چرا که هرچه داریم از برکت خون شهدا و دفاع مقدس است.

به گزارش ورگ، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی با اشاره به موزه استکبارستیزی صحرای طبس، افزود: در شورای هماهنگی حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تاکید شد که این موزه باید بین‌المللی دیده شود و بر همین اساس برنامه‌های خوبی برای ساخت و ساماندهی این موزه در دستور کار قرار گرفت که تبدیل شدن آن به منطقه ویژه گردشگری از جمله این برنامه‌هاست.

معتمدیان از برنامه ریزی و پیگیری برای ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس بیرجند در آینده نزدیک خبر داد و گفت: به همین منظور جلسه اختصاصی و فنی برگزار و برای بهره‌برداری از فاز اول این مرکز تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

امیر سرتیپ دوم ستاد محمد فهمیده قاسم زاده، جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این دیدار از افتتاح ۹ موزه دفاع مقدس استان ها در دهه فجر امسال خبر داد و بیان کرد: تلاش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ساخت موزه دفاع مقدس استان‌ها است و در خراسان جنوبی دوازده هکتار زمین در موقعیت خوب برای ساخت موزه اختصاص یافته است و احداث این موزه همکاری تمام نهادها و دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.

وی یادآور شد: در حال حاضر پروژه‌های مختلف پژوهشی، هنری، ادبی و اسنادی در ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس انجام شده و یا در حال انجام است و امیدواریم با تخصیص اعتبارات مناسب برای ساخت موزه دفاع مقدس، این برنامه‌ها و پروژه‌ها در مکان موزه جمع‌آوری و برای بهره‌برداری در دسترس عموم قرار گیرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code